Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, aizstāvot savu priekšlikumu likumprojektam "Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā"

 

 Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Mans priekšlikums ir ļoti vienkāršs. Papildināt likuma tekstu aiz ļoti abstrakta formulējuma - Bērnam ir tiesības uz pastāvīgu dzīvesvietu – ar pavisam konkrētu teikumu: Ja ir stājies likumīgā spēkā tiesas spriedums par ģimenes ar bērnu izlikšanu no dzīvojamās telpas un ja bērna vecākiem vai bērna likumīgiem aizbildņiem īpašumā vai lietošanā nav citas dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas, tiesas sprieduma izpilde tiek atlikta līdz brīdim, kad pašvaldība ierāda ģimenei ar bērnu citu dzīvošanai derīgu dzīvojamo telpu.

Šajā priekšlikumā ir ņemti vērā iebildumi, kas tika izklāstīti likumprojekta izskatīšanas otrā lasījuma laikā. Proti, iet runa ne par visām ģimenēm, bet tikai par tām, kurām īpašumā vai lietošanā nav citas dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas. Formulējums ir pārņemts no specializētā likuma par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanai.

 

Cienījamie kolēģi!

Pastāv vismaz divi iemesli, kādēļ šo priekšlikumu būtu jāatbalsta tieši šodien – 8. martā. 

Pirmkārt, šodien ir Starptautiskā Sieviešu diena. Bet tur, kur sievietes, tur, kā zināms, arī bērni. Diemžēl ģimenes ar bērniem šodien ir viena no visneaizsargātākajām ģimeņu kategorijām. It īpaši tas attiecas uz ģimenēm no denacionalizētajiem namiem. Tieši šodien paliek gads, kopš Satversmes tiesa atcēla dzīvokļa īres maksas „griestus” denacionalizētajos namos. Nedz Saeima, nedz valdība šā gada laikā nebija spērušas adekvātus soļus, lai aizstāvētu šīs ģimenes.  Acīmredzami, valdība vēlas, lai šīs Latvijas ģimenes uz visiem laikiem atstātu dzimto zemi, bet Latvijas nākotne – bērni – augtu Īrijas zaļajās pļaviņās.

 

Gribētos noformulēt to, par ko tad balsos tie deputāti, kuri nolēma neatbalstīt manu priekšlikumu. 

Gadījumā, ja bērna vecākiem vai bērna likumīgiem aizbildņiem īpašumā vai lietošanā nav citas dzīvojamās telpas vai dzīvojamās mājas valstij ir tiesības izlikt minēto ģimeni no vienīgas dzīvojamas telpas uz ielu, kur viņi varētu dzīvot vai mirst nenoteikto laiku līdz brīdim, kamēr pašvaldība ierāda ģimenei ar bērnu citu dzīvošanai derīgu dzīvojamo telpu.

 

Es aicinu visus deputātus būt humāniem un nekļūt par cilvēknīdējiem, tātad balsot „par”.

Komentāri


Осталось символов:  4124124