Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, aizstāvot savu priekšlikumu likumprojektam „Par prokuratūru”

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Kā zināms, mūsu oficiālā doktrīna ir Latvijas Republikas, kas tika dibināta 1918. gada 18. novembrī, pastāvēšanas nepārtrauktība. Tie piecdesmit gadi, kas pagāja PSRS sastāvā, faktiski tās pašas impērijas, kurā latviešu tauta izveidojās kā nācija, tas ir  nejauks sapnis, murgs, okupācija. Šā laika it kā nebija vispār.

Tomēr Latvijas Republika ir kļuvusi par absolūto čempionu starp visām 180 pasaulē pastāvošām valstīm tajā ziņā, ka savos likumos tā visbiežāk piemin abreviatūru PSRS.

Par izņēmumu nav kļuvis arī apspriežamais likums par prokuratūru.

Lūdzu, palūkojieties:

Par prokuroru un prokurora amata kandidātu nevar būt persona, kura ir vai ir bijusi PSRS Aizsardzības ministrijas, PSRS vai Latvijas PSR Valsts drošības komitejas vai to valstu, kas nav Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstis, valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.

Divas reizes tiek pieminēta PSRS, un vienu reizi – Latvijas PSR. Pēc šādas pieminēšanas būtu loģiski izkārt virs Saeimas sarkano karogu ar sirpi un āmuru un zilo vilni lejasdaļā!

Vēl vairāk, likums tiek formulēts tā, ka to var uztvert kā aicinājumu kļūt par Latvijas prokuroriem visiem Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas dalībvalstu valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbiniekiem, aģentiem, rezidentiem vai konspiratīvā dzīvokļa turētājiem. Turklāt, neatkarīgi no noilguma termiņa, kā arī visiem, kas patlaban darbojas kā ārvalstu izlūkdienestu aģenti.

Vai Jums nešķiet, ka šāds formulējums ir aizvainojošs Latvijai, ka piecpadsmit neatkarības gadu laikā mēs varētu iemācīties daudz vairāk cienīt savu valsti?!

Es piedāvāju citu formulējumu: pēdējos 15 gadus ir bijusi ārvalstu valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs. Mūsu valstī nav ko darīt tādiem prokuroriem, kuri darbojās CIP un Britu izlūkdienesta labā. Nu bet piecpadsmit gadus ilgs noilguma termiņš man liekas par pilnīgi pietiekamu, lai varētu piedot aģentiem viņu bijušos grēkus. Bet ja par šiem grēkiem ir piespriests cietuma sods, tad aizliegums strādāt par prokuroru tiek paredzēts ar citu likuma pantu.

Aicinu atbalstīt manu priekšlikumu, kuru diktē labi izprotamas patriotisma jūtas. Bet, ja Jūs uzskatāt, ka piecpadsmit gadi ir pārāk mazs termiņš, tad trešajā lasījumā ir iespēja pagarināt šo termiņu kaut vai līdz simts gadiem. Kaut gan tik ilgi nedzīvo pat tie prokurori, kuri savu veselību nostiprināja, kalpodami ārvalstu izlūkdienestos.

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124