Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.03.2007   V. Buzajeva runa sakarā ar atbildīgas komisijas mainu

 

 

Cienījamie kolēģi! Es aicinu jūs atbalstīt Saeimas Prezidija viedokli nodot šī likumprojektu ne vienai, bet trim komisijām un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Šis likumprojekts nav raksturīgs Aizsardzības un iekšlietu komisijai. Līdz 2005. gada oktobrim 6., 7. un 8. Saeima astoņas reizes skatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm gājieniem un piketiem””, un septiņās no tām atbildīgā bija Juridiskā komisija un vienu reizi - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

Bija tikai viens izņēmums – 2005. gada 13. oktobrī, kad aizsardzības un iekšlietu komisija pati ir izstrādājuši grozījumus un pati sevi nosauca par atbildīgo komisiju. Rezultāta bija liels skandāls, aizsardzības un iekšlietu komisija, un pēc tam Saeimas vairākums ir noraidījuši visus Valsts cilvēktiesību biroja, Tieslietu un ārlietu ministriju iebildumus, un likuma galīgā redakcija bija, pēc Valsts cilvēktiesību biroja un dažu Latvijas juristu vērtējuma, Turkmenijas un Apvienoto Arābu Emirātu cienīga.

2006. gada februāri pēc PCTVL un Saskaņas Centra Saeimas deputātu pieteikuma bija ierosināta lieta Satversmes tiesā, kuru Saeimas vairākums zaudēja visos punktos. Un pēc 2006. gada novembra izveidojas unikāla situācija, ka sapulču brīvību reglamentē nevis likums, kas uz pusi ir atcelts ar Satversmes tiesas spriedumu, bet tieši Latvijas Republikas Satversme.

Paldies Devām, ka piedāvātais likumprojekts ir pārāk demokrātisks un būtiski atšķiras no iepriekšēja, kas piedzimis tieši aizsardzības un iekšlietu komisijas iekšienē. Bet tomēr uzskatu, ka būtu drošāk un demokrātiskāk uzticēt tādas pamatbrīvības, ka sapulču brīvība tiesisko regulējumu ne vienai, bet trim komisijām, un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Vel vien reiz aicinu atbalstīt Saeimas prezidija viedokli.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124