Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


01.03.2007   Minoritāšu tiesību pētnieki: Latvijā nav jūtams progress minoritāšu tiesību jomā

Izdevniecība "Springer" laidusi klajā jauno pētījumu minoritāšu tiesību jomā. Saskaņā ar tā rezultātiem, Latvija ieņem tikai 28.vietu Eiropā šo tiesību ievērošanā. Briselē notikusi pētījuma prezentācija.

 

Pētnieki Kristofs Pans (Christoph Pan) un Beāte Sibilla Pfaila (Beate Sibylle Pfeil) izstrādāja "ideālās valsts" modeli un salīdzināja to ar stāvokli Eiropas valstīs. Izrādās, Latvija ievēro tikai 42% no "ideālās valsts" saistībām pret etniskām minoritātēm. Sliktāk pret minoritātēm izturas tikai Turcija, Grieķija, Baltkrievija, Francija, Ukraina, Portugāle, Krievija un Bulgārija. 1.vietu dala Beļģija un Somija, 2. - Dānija un Ungārija, 3. - Spānija un Šveice.

 

Līdzīgs pētījums tika veikts 2001. gadā. Tobrīd Latvijai arī bija radītājs 42%, tādējādi mūsu valsts, atšķirībā no daudzām citām valstīm, piecu gadu laikā nav progresējusi minoritāšu tiesību aizsardzības jomā. Progresa ziņā čempions ir Maķedonija, tai seko Slovākija, Horvātija un Albānija.

 

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL) atzīmē, ka šis novērtējums neiedveš optimismu. "Pētījums pierāda, ka etnisko minoritāšu aizsardzība Eiropas valstīs progresē, neskatoties uz grūtībām. Latvijai būtu jāseko citu valstu piemēram un jāattīsta savi standarti. Par pirmo soli varētu kļūt Vispārējai konvencijai par nacionālo minoritāšu aizsardzību pievienoto deklarāciju atsaukšana", tā teica T. Ždanoka.

 

Pētījuma rezultāti ir pieejami grāmatā "Minderheitenrechte in Europa. Handbuch der europäischen Volksgruppen, Band 2. Springer Vienna New York 2006".

Komentāri


Осталось символов:  4124124