Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


01.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, apspriežot Likumprojektu "Grozījumi likumā "Par zemes lietošanu un zemes ierīcību

 

Godātie kolēģi!

 

Par panta desmito daļu, kuru atbildīga komisija piedāvā svītrot. Normas būtība – dot nepilsoņiem iespēju pirkt zemi, ja uz minētās zemes atrodas šim personām piederošas ēkas un būves.

Es gribētu atgādināt, ka tas ir Ministru kabineta priekšlikums, dot nepilsoņiem tādu iespēju. Un aicinu atbalstīt nevis komisijas, bet Kalviša kunga valdības viedokli.

Bez tam, ņemot vērā, ka tie ir Ministru kabineta noteikumi, kas ir pieņemti Saeimas sesiju starplaikā, un tātad jau ir spēkā no pieņemšanas brīža.  Un komisija ar savu priekšlikumu grib atņemt jau esošas personu tiesības.

 

Sakarā ar to es gribētu atgādināt jums Civillikuma trešo pantu:

Katra civiltiesiska attiecība apspriežama pēc likumiem, kas bijuši spēkā tad, kad šī attiecība radusies, pārgrozījusies vai izbeigusies. Neskartas paliek jau iegūtās tiesības.

 

Tātad komisijas priekšlikums ir acīmredzamā pretrunā ar Civillikumu. Ja mēs svītrosim tomēr desmito daļu, tad mēs izprovocēsim tiesas prāvas, kur valsts būs  par zaudētāju.

Saskaņā ar to lai viss pagaidām paliek, ka ir, lai trešajām lasījumam komisijai būtu iespēja atrast desmitai daļai juridiski korekto redakciju.

Aicinu neatbalstīt.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124