Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


01.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, apspriežot Likumu "Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā

 

Cienījamais Prezidijs! Cienījamie kolēģi likumdevēji!

 

Ir diezgan dīvaini, ka tieši šis mans priekšlikums – izslēgt no Ministru prezidenta kompetences Valsts drošības iestāžu padomes vadīšanu – ir atzīsts par Valsts Prezidentes iebildumu atbilstošiem, bet pārējie priekšlikumi  it kā neatbilst Kārtības Rullim.

Es atgādināšu jums Valsts prezidentes iebildumu būtību attiecība pret Valsts drošības iestāžu padomes reorganizāciju.

Proti, prezidente nosaka, ka pretēji abu likumprojektu anotācijas apgalvotajam, likumprojekti nav skatīti  nacionālas drošības padomē. 

Prezidente neatbalsta Nacionālas drošības padomes lomas samazināšanu, koncentrējot izpildvaras rokās drošības dienestu kontroli. Pārveidojot drošības iestāžu padomes sastāvu, kur iekļauti tikai Ministru kabineta locekli, un mainot tās pilnvaras, tiek mainīts arī parlamenta, valdības, un Valsts prezidenta sadarbības līdzsvars drošības iestāžu vadības un kontrolēs jomās.

 

Saskaņā ar izklāstīto visi mani priekšlikumi, kas paredz  faktiski jaunizveidotas struktūras – valsts drošības iestāžu padomes – likvidāciju, un to funkciju un apkalpošu personālu nodošanu Nacionālās drošības padomei – pilnīgi atbilsts valsts prezidentes vēstules saturam.

 

Valdības priekšlikums – būtiski mainīt Valsts drošības iestāžu padomes sastāvs: drošības iestāžu priekšnieku vietā, padomē ir iekļauti Ministru prezidents (padomes priekšsēdētājs), aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs, iekšlietu ministrs un tieslietu ministrs. Pēc sastāva un funkcijām jaunizveidotā struktūra dublē jau esošo – Nacionālās drošības padomi. Padome iekļauj iepriekšminēto ministru, kā arī Saeimas priekšsēdētāju, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un Saeimas aizsardzības, iekšlietu un pretkorupcijas komisijas priekšsēdētaju. Padomes priekšsēdētāja ir pati Valsts prezidente.

 

Es gan nepiekritu, lai Valsts prezidenti, Saeimas priekšsēdētāja, un divus mūsu komisiju priekšsēdētajus faktiski izmestu ārā no padomes, ka aklus kucēnus.

Balsojums par manu priekšlikumu ir Saeimas un Valsts prezidentes cienības vērtējums. Ja tomēr Saeima saglabās pašcieņu un atbalstīs apspriežamo priekšlikumu, tad var nobalsot arī par pārējiem.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124