Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


16.02.2007   PCTVL frakcijas Rīgas Domē paziņojums par attieksmi pret mēra nomaiņu

Sakarā ar pašreizējā Rīgas mēra atlaišanas mēģinājumu

PCTVL frakcija Rīgas Domē paziņo:

 

1.       A. Aksenoks tika ievēlēts par mēru ar valdošās koalīcijas balsīm. Tāpēc par neefektīvu domes darbu ir atbildīga visa valdošā koalīcija.

2.       Aksenoka atlaišanas iniciatīvu mēs vērtējam kā valdošās koalīcijas mēģinājumu izvairīties no atbildības par vāju domes darbību.

3.       Ir pamati uzskatīt, ka tiešais Aksenoka atlaišanas iemesls ir viņa negatīvā attieksme pret koncertzāles celtniecību AB dambī. Tomēr šādu attieksmi izteica arī visu domes deputātu vairākums, tādejādi paužot lielumlielā rīdzinieku vairākuma viedokli.

4.       Uzskatām, ka J. Birka ievēlēšana par mēru neuzlabos Rīgas Domes darbu. Atbildot domē par sabiedrisko transportu un kultūru, tieši Birks ir atbildīgs par brauciena cenas paaugstināšanu sabiedriskajā transportā, pieaugošiem sastrēgumiem ielās un nepaveikto Mežaparka estrādes rekonstrukciju 2008. g. Dziesmu svētkiem.

5.       Nedrīkst aizmirst to, ka Birks ir partijas, kuras attieksme pret krievu kopienu ir galēji negatīva, pārstāvis. Tas arī nevar veicināt Domes sekmīgu darbu.

6.       „Tēvzemei un Brīvībai” deputāta ievēlēšana par galvaspilsētas mēru izraisīs Latvijas nacionālistisko spēku pozīciju nostiprinājumu un, respektīvi, krievu valodas kopienas stāvokļa pasliktināšanos, kā arī spriedzes pieaugumu sabiedrībā.

7.       Ņemot vērā to visu, dīvains izskatītos mēra nomaiņas iniciatīvas atbalsts no to partiju, kas pasludina sevi par krievu kopienas interešu aizstāvjiem, puses.

 

Apsverot visus „par” un „pret”, PCTVL frakcija neatbalsta

pašreizējā Rīgas mēra nomaiņu

 

2007. gada 16. februārī

Komentāri


Осталось символов:  4124124