Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


15.02.2007   PCTVL frakcijas deputāti – par jūrnieku izdienas pensijām

 

Saeimas Tautsaimniecības komisija iesniedza priekšlikumu mainīt likumprojekta "Grozījums Jūras kodeksā" 301.1 pantu par jūrnieku izdienas pensijām, nosakot, ka šīs jautājums tiks lemts ar speciālo MK likumu.

 

“301.1 pants. Jūrnieku izdienas pensijas.

Jūrniekiem ir tiesības uz izdienas pensijām. Izdienas pensiju piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtību, kā arī jūrnieku amatu sarakstus, kam ir tiesības uz izdienas pensiju, nosaka speciāls likums”.

 

Stenogramma.

Sēdes vadītājs. Izskatīsim nākamo darba kārtības punktu – likumprojektu „Grozījums Jūras kodeksā”. Otrais lasījums.

Atklājam debates.

 

J. Sokolovskis (PCTVL frakcija).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības komisija saņēma divas vēstules – vienu viltīgu, otru – godīgu. Tātad pirmā – viltīgā vēstule bija no Sociālo un darba lietu komisijas. Tajā vēstulē bija uzrakstīts, ka šeit, šis likums nav tā īstā vieta, kur ietvert šo normu par izdienas pensijām, ka tiek gatavots speciāls likums par izdienas pensijām. Un ka noteikti tātad jūrnieku izdienas pensijas jautājums tiks atrisināts šajos speciālajos likumos.

Otrais. Tātad tas gulēja uz galda, bija vēstule no Labklājības ministrijas, kuri godīgi un atklāti pateica, ka viņi pret šo izdienas pensiju koncepciju. Tātad atliksim, uz nekad. Un nekad šīs izdienas pensijas nepieņemsim!

Godātie kolēģi! Es atgādināšu, ka šī norma tika pieņemta pirms vēlēšanām. Vai neiznāks tā, ka tātad pēc četriem gadiem atkal pirms vēlēšanām būs pieņemta līdzīga norma un atkal jaunā Saeima šo normu atcels. Varbūt nevajag spēlēties ar cilvēkiem! Viņi to nepiedos!

 

Sēdes vadītājs. Debates turpina deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V. Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi likumdevēji! Es gribētu atgādināt jums likumprojekta nosaukumu „Grozījums Jūras kodeksā”, kur atrodas 26 priekšlikumi.

Es gribētu arī atgādināt jums likumprojekta autoru. Likumprojektu iesniedzis Saeimai Ministru kabinets. Un šis grozījums bija vienīgais Ministru kabineta izstrādātajā projektā – papildināt likumu ar 1. pantu - „Jūrnieku izdienas pensijas”. Ja komisija svītroja šo vienīgo pantu no likumprojekta, praktiski tā ir neuzticības izpaušana Ministru kabinetam.

Es varētu ļoti ilgi runāt, ko es domāju par Kalvīša kungu, bet tomēr  pēc mana uzskata tas nav pamats, lai izteiktu Ministru kabinetam neuzticību.

Es gribētu atgādināt jums, ka mēs esam piejūras valsts, mums ir ļoti daudz jūrnieku, kā arī padomju, ja gribat, okupācijas laikā, tomēr tādas privilēģijas viņiem bija. Viņiem bija izdienas pensijas.

Un arī gribu atgādināt, ka pensijas vecums vīriešiem šobrīd mūsu valstī ir 62 gadi. Un viņu vidējā dzīve ap 60 gadiem un praktiski vispār nesaņem pensiju par saviem  nomaksātajiem nodokļiem.

Sakarā ar to es PCTVL frakcijas vārdā aicinu neatbalstīt šo atbildīgās komisijas priekšlikumu! Un tomēr pagaidām uzticēties Ministru kabinetam!

Paldies. Aicinu balsot „pret”!

 

Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsosim par 24. priekšlikumu – atbildīgās komisijas 24. priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 51, pret – 37, atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

Komentāri


Осталось символов:  4124124