Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


15.02.2007   PCTVL frakcijas priekšlikuma likumprojektam „Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā” apspriešanas stenogramma

 

 

Godātie kolēģi! Izskatīsim nākamo likumprojektu – „Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

PCTVL frakcijas priekšlikums – papildināt 10.panta trešo daļu ar jaunu teikumu šādā redakcijā:

“Ja ir stājies likumīgā spēkā tiesas spriedums par ģimenes ar bērnu izlikšanu no dzīvojamās telpas, tiesas sprieduma izpilde tiek atlikta līdz brīdim, kad pašvaldība ierāda ģimenei ar bērnu citu dzīvošanai derīgu dzīvojamo telpu”.

 

Sēdes vadītājs. Atklājam debates.

 

J. Pliners (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Es nešaubos, ka mēs šodien pieņemsim grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā otrajā lasījumā ar absolūtu balsu vairākumu. Pilnīgi saprotams, ka arī PCTVL frakcijas deputāti balsos „par”.

Nevaru saprast, vai nesaprotami ir tas, kāpēc ir noraidīts mans priekšlikums. Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas sēdē, cik es atceros, četri deputāti nobalsoja „par”, bet pārējie „kautrīgi” (pēdiņās) atturējās. Kāpēc?

Pirms vēlēšanām 9.Saeimā jūs visi taču bijāt ļoti labsirdīgi un žēlsirdīgi. Jūs visi solījāt vēlētājiem rūpēties par bērniem, bet diemžēl daudzi no jums aizmirsa par saviem solījumiem nākošajā dienā pēc vēlēšanām. Jums ir zināms, ka ar tiesas spriedumu jau tūkstošiem ģimeņu ir izliktas no dzīvokļiem. Vēl vairāk ģimenes izliks tuvākajā laikā sakarā ar telpu īres maksas griestu atcelšanu. Kopā ar vecākiem cieš arī bērni, neskatoties uz to, ka Likums par telpu īri it kā aizliedz izlikt uz ielas ģimenes ar bērniem, tiesas tomēr ne vienmēr ņem to vērā.

Ko konkrēti es piedāvāju? Papildināt 10.panta 3.daļu ar jaunu teikumu šādā redakcijā: „Ja ir stājies likumā spēkā tiesas spriedums par ģimenes ar bērnu izlikšanu no dzīvojamās telpas, tiesas sprieduma izpilde tiek atlikta līdz brīdim, kad pašvaldība ierāda ģimenei ar bērnu citu dzīvošanas derīgu dzīvojamo telpu”.

Godātie deputāti! Absolūtais vairākums no jums esat mātes un tēvi, vecmāmiņas un vectētiņi. Iedomājieties, kā jūs justos, ja jūsu bērni vai mazbērni pēc attiecīga tiesas sprieduma būtu spiesti dzīvot pagrabā, bēniņos, dārza mājiņās vai zem klajas debess. Un tas diemžēl notiek Latvijā, Eiropas Savienības valstī 21.gadsimtā. Gan ne ar deputātu bērniem un mazbērniem, bet ar citiem, ar svešiem. Viegli mīlēt cilvēci, grūti mīlēt un rūpēties par konkrētu cilvēku!

Kad jūs, godātie kolēģi, izbeigsies rīkoties kā boļševiki! Zem tā es saprotu: runāt vienu, domāt otru, ber darīt trešo!

Aicinu balsot „par” un pierādīt ar šo balsojumu, ka jūsu vārdi saskan ar darbiem!

Paldies jums par uzmanību!

 

Sēdes vadītājs. Debates turpina deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V. Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi likumdevēji! 8.Saeimas pilnvaru sākumā es šeit no Saeimas tribīnes izstāstīju bēdīgo statistiku par ģimenēm ar bērniem izlikšanu no dzīvokļiem un nopelnīju repliku, ja nemaldos, no Lagzdiņa kunga, ka ar tādiem uzskatiem PCTVL nekad nebūs valdošajā koalīcijā. Paldies! Mums nevajag! Mēs esam kopā ar ģimenēm ar bērniem.

Es pats savas partijas ofisā pirms pareizticīgo Ziemassvētkiem vakarā atradu ģimeni ar zīdaini, kas tikko piedzimis         

un jau bija izlikts kopā ar saviem vecākiem no ieņemamās dzīvojamās platības. Un pēdējā cerība viņiem bija uz PCTVL. Paldies, Dievam, mēs bijām pie varas Rīgas Domē un es palīdzēju tobrīd šai ģimenei.

Un, cienījamie kolēģi, priekšlikuma būtība atlikt tiesas sprieduma izpildīšanu, ja ģimenē ir bērns. Un apakškomisijā, un, kā es zinu, atbildīgajā komisijā skan viedokļi, ka šim priekšlikumam nav vietas šajā likumā. Un paldies Dievam, pirms pēdējiem Ziemas svētkiem Juridiskajā komisijā akceptēja šo un pēc tam Saeima ir nobalsojusi manu līdzīgo priekšlikumu pavisam citam – Civilprocesa likumam. Bet šis priekšlikums bija būtiski ierobežots. Tiesnesis var atlikt šo tiesas sprieduma izpildīšanu un es aicinu šobrīd iet tālāk un vispār liegt šo sprieduma izpildīšanu līdz brīdim, kad pašvaldība atradīs tomēr ģimenei ar dzīvokli citu dzīvojamo platību.

Un vēl es gribētu šeit noticēt dažu partiju priekšvēlēšanu programmām šajā jomā. Teiksim, TB/LNNK: „Valstij ir jāgarantē tiesības uz mājokli visiem denacionalizēto māju īrniekiem, kuri ir dzīvojuši šajos namos pirms denacionalizācijas. Denacionalizēto māju īrniekiem valsts nedeva iespēju līdzvērtīgi citiem valsts iedzīvotājiem iegādāties īpašumā dzīvokļus, kuros viņi dzīvoja līdz mājas denacionalizācijai. Tāpēc tieši valstij, tieši valstij ir jāuzņemas pienākums risināt šo cilvēku mājokļu problēmas.”

Tālāk, Latvijas Pirmā Partija. „Mēs atzīstam cilvēku pamattiesību vienlīdzību neatkarīgi no viņa dzimuma, vai tautas, rases” un tā tālāk. „Un ģimeņu ar bērniem invalīdiem, maznodrošinātiem, vientuļo pensionāru aizsardzībai garantējam mēs pret izlikšanu no mājokļa, neierādot līdzvērtīgu dzīvojamo platību”. Tad vismaz 70 balsis par šo Plinera priekšlikumu jau ir.

Es varētu noticēt arī Tautas partijas priekšvēlēšanu solījumiem. Valsts un pašvaldības solidāro atbalstu denacionalizēto un likumīgajiem īpašniekiem atdoto namu īrniekiem un viņu ģimenes locekļiem. Ģimenēm ar mazgadīgiem bērniem! Cienījamais Lagzdiņa kungs, tad vēl 23 balsis „par”. Un šobrīd mēs tos visus jūsu priekšvēlēšanu solījumus pārbaudīsim. Aicinu atbalstīt Plinera kunga priekšlikumu!

 

Sēdes vadītājs. Debates par 5.priekšlikumu turpina deputāts Jānis Lagzdiņš.

 

J. Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

…Es aicinu neatbalstīt šo absurdo normu.

 

Sēdes vadītājs. Debates turpina deputāts Jakovs Pliners, otro reizi.

 

J. Pliners (PCTVL frakcija).

Cienījamie deputāti! Tikko runāja godātais Lagzdiņa kungs – jurists un deputāts. Viņš teica: „Nevajag atbalstīt šo normu.”…es tomēr aicinu rūpēties ne vārdos, bet darbos par bērniem. Un es uzskatu, ka viņu tiesību aizsardzība uzlabosies, ja šinī likumā būs ierakstīta tieši šī norma, ja patiešām neviens bērns nebūs izlikts un viņam nebūs jādzīvo zem klajas debess..Un vēlreiz atkārtoti laipni lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Paldies.

 

Sēdes vadītājs. Par 5.priekšlikumu debates turpina deputāts Kārlis Šadurskis.

 

K. Šadurskis (frakcija „Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Mēs, vismaz tie visi, kas ir padomju laikā skolojušies, atceramies, ka mums skolā mācīja par kontrastu zemi Ameriku. Un daudz stāstu mēs par to dzirdējām – par bagātnieku dzīrēm un trūkumcietējiem Ņujorkas metro. Latvijā nav metro Rīgā. Kur lai iet mūsu trūkumcietēji?

Godātie kolēģi! Ir mēnesis pagājis, kopš Latvijā ir iestājusies ziema. Šī mēneša laikā, godātā Rugātes kundze, ir nosaluši un nomiruši 53 cilvēki.

Mēs dzīvojam dīvainā kontrastu valstī. 60 tūkstoši denacionalizēto namu īrnieku ir novesti pilnīgā izmisumā. 15 gadus Latvijas Saeima nav risinājusi viņu problēmas.

Es neatceros precīzi, cik no šiem 15 gadiem jūs, Jāni Lagzdiņ, sēžat parlamentā, un (Starpsaucieni.)… Jūs esat jurists. Jums nodokļu maksātāji maksā algu par to, lai nebūtu iespējams apiet mūsu likumu normas. Bet sakiet, Lagzdiņa kungs, ko lai dara ģimene, kurai Rīgā nav maznodrošinātā statusa, jo pāris latu ir ienākumi virs šīs normas. Pie mūsu īpašumu cenām viņi nav spējīgi nopirkt sev īpašumu.

Godātie kolēģi! Es tiešām brīnos, izlasījis Saeimas komisijas sēdes izdrukā, ka komisija ir spējusi neatbalstīt šo normu. Es esmu patiesi pārsteigts, lasot šo vārdu „neatbalstīt”.

Godātie kolēģi! Ja mēs tiešām gribam, lai Latvijas tauta skatās uz savu likumdevēju citām acīm, ne tikai kā ar nicinājumu un izsmieklu, es ļoti ceru, ka jūs kaut jel ko atcerēsieties no saviem priekšvēlēšanu solījumiem.

Paldies.

 

 

Sēdes vadītājs. Deputāts Nikolajs Kabanovs.

 

 

N. Kabanovs (PCTVL frakcija).

Cienījamie kolēģi! Latvijā ir daudz ģimeņu ar bērniem, kuri balso par Saeimas deputātiem, bet Latvijā ir krietni daudz spekulantu ar nekustamo īpašumu, kuri dod naudu Saeimas deputātiem, lai viņi pieņemtu lēmumus un likumus viņu labā. Un tagad mēs balsojumā paskatīsimies, kura puse ir stiprāka un kurā pusē ir taisnība – bērniem ar ģimenēm vai īpašumu spekulantiem

 

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā būtu kas piebilstams?

 

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsojam par 5. – deputāta Plinera priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par – 36, pret – 4, atturas – 47. Priekšlikums nav atbalstīts. 

Komentāri


Осталось символов:  4124124