Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


29.01.2007   Pieminekļu karš. Turpinājums sekos.

Krievijas partija «Jedinaja Rossija» piedāvaja pielietot attiecībā pret Igauniju 2006. gada decembra beigās pieņemto likumu «Par speciāliem ekonomiskiem pasākumiem ārkārtējā starptautiskajā situācijā», kas ļauj KF prezidentam ieviest ekonomiskās sankcijas . Pēc ekspertu viedokļa, šis solis tika sperts atbildot uz Igaunijas parlamentā pagājušajā nedēļā pieņemto likumu «Par karavīru apbedīšanas vietu aizsardzību», kas ļauj vietējām varas institūcijām nojaukt pieminekli Karavīram Atbrīvotājam Tallinas centrā, tā ziņo laikraksts «Vedomostji».

Frakcijas «Jedinaja Rossija»(«Vienotā Krievija») prezidijs atbalstīja KF Domes  paziņojuma projektu ar aicinājumu Krievijas varas pārstāvjiem «veidot tirdznieciski ekonomiskās attiecības ar Igauniju atkarībā no tā, kā praksē tiks realizēts šis likums».

Kā paskaidroja KF Valsts Domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs, sankcijas var saturēt sevī palīdzības programmu ierobežošanu, finansiālo operāciju aizliegumu vai ierobežošanu, aizliegumus vai ierobežojumus uz tirdzniecību, muitas nodevu grozīšanu, aizliegumus kuģiem ieiet ostās , kā arī Krievijas gaisa telpas izmantošanai. Deputāts teica : «Tas ir signāls Igaunijai par nepieļaujamību pārnest padomju karavīru apbedīšanas vietas».

Kā ziņo avīze, Tallinai jau ir pieredze šādos pasākumos, jo kopš 1994. gada un līdz Igaunijas iestāšanās ES viss Igaunijas eksports Krievijā tika aplikts ar dubultām muitas nodevām. Tas bija saistīts ar Igaunijas nevēlēšanos 1990. gadu sākumā reģistrēt savā teritorijā Krievijas Patriarhijas pakļautībā esošo Igaunijas Pareizticīgo baznīcu. Viņa tika reģistrēta tur tikai pēc 13 gadiem. Sankciju dēļ Igaunijas kompānijas tika izstumtas no Krievijas pārtikas tirgus, un tagad Igaunijas varas pārstāvji sprauž sev par mērķi atgriezties šajā turgū.

 

Vēršanās EPPA

KF Valsts Domes deputāti piedāvā pārapbedīt padomju karavīru mirstīgās atliekas un vēršas EPPA.

Kā ziņo «Rossijskaja Gazeta», Krievijas parlamentārieši grasās piedāvāt Krievijas valdībai  pārapbedīt Krievijas teritorijā to padomju karavīru pīšļus, kuri var kļūt par  minētā likuma upuriem. Tāpat KF domnieki uzskata, ka pašam šāda likuma pieņemšanas faktam būtu jākļūst par diskusijas objektu visos nacionālajos parlamentos un pirmām kārtām to valstu parlamentos, kas ietilpa Antihitleriskajā koalīcijā.

Krievijas delegācija EPPA sagatavoja rezolūcijas projektu, kas var būt iesniegts apspriešanai janvāra sesijā. Lai šis jautājums kļūtu par EPPA īpašā ziņojuma objektu, ir nepieciešams , lai projektu atbalstītu ne mazāk par desmit vismaz piecu nacionālo parlamentu deputāti.

Tanī pat laikā KF Valsts Domes NVS valstu un sakaru ar tautiešiem lietu Komitejas priekšsēdētāja vietnieks, frakcijas «Jedjinaja Rossija» loceklis Aleksandrs Ļebedevs izteica vēlmi nopirkt tos zemes gabalus Tallinas centrā, kur atrodas piemineklis Karavīram Atbrīvotājam un ir apbedīti karavīri, kas krita Otrā Pasaules kara laikā.

       

Komentāri


Осталось символов:  4124124