Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


25.01.2007   PCTVL frakcijas piedāvātais “Grozījums likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

 Raksturojot pašreizējo situāciju, deputāti raksta:2005/06 mācību gadā augstākajās mācību iestādēs un koledžās studēja 131125 studenti

       Patreiz lielākā daļa augstskolu un koledžu Latvijā ir koncentrētas lielajās Latvijas pilsētās un daudziem studēt gribētājiem no lauku rajoniem un mazajām pilsētām rodas nepieciešamība uz studiju laiku īrēt dzīvojamās telpas. Šis jautājums ir aktuāls arī jaunajām studentu ģimenēm. 

         Spēkā esošais likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” patreiz neparedz nekādus nodokļa atvieglojumus par īres maksu studējošajiem.

Normatīvā akta projekta būtība - noteikt, ka pirms ienākuma aplikšanas ar nodokli no gada apliekamo ienākumu apjoma tiek atskaitīti arī maksātāja izdevumi par dzīvojamās telpas īri, ja maksātājs studē augstskolā vai koledžā. Studiju izmaksas Latvijā patreiz ir augstas un piedāvātais grozījums nedaudz atvieglos studējošo finansiālo stāvokli.

 

Deputāta Jura Sokolovska ustāšanās:

 

J.Sokolovskis (PCTVL frakcija).

Godātie kolēģi! Mūsu priekšlikuma būtība ir noteikt, ka pirms ienākuma aplikšanas ar nodokli no gada apliekamo ienākumu apjoma tiek atskaitīti arī maksātāja izdevumi par dzīvojamās telpas īri, ja maksātājs studē augstskolā vai koledžā.

Godātie kolēģi! Jūs visi zināt, ar kādām problēmām sastopas tie studenti, kuri brauc no laukiem… uz Rīgu mācīties no laukiem un mazām pilsētām. Tātad, cik maksā īre? Kā jūs zināt, tagad kopmītņu skaits ir ļoti mazs, jo daudzas kopmītņu ēkas ir privatizētas vai pārbūvētas par dzīvojamām ēkām, un iznāk tāda situācija, ka viņi ir spiesti īrēt dzīvokli vai dzīvojamo telpu pēc tirgus cenām.

Protams, ka jaunam cilvēkam, kurš vienlaicīgi strādā un mācās, tas ir ļoti, ļoti ārkārtīgi dārgi. Un ja viņam nevar palīdzēt vecāki, tas varētu ļoti apgrūtināt viņa dzīvi.

Godātie kolēģi!

Daļa no Saeimas deputātiem, kuri nedzīvo Rīgā, viņi saņem kompensāciju par dzīvokļu īri, jo ir noteikts, ka tas ir pārāk dārgi šiem cilvēkiem īrēt. Bet ko mēs, ja mēs runāsim par studentiem? Tātad kādā situācijā viņi atrodas? Mēs piedāvājam tātad neizmaksāt viņiem kā deputātiem, bet vismaz neņemt iedzīvotāju ienākuma nodokli no tām summām, kuru šie cilvēki tērēja, īrējot dzīvokli un vienlaicīgi kad viņi mācās. Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu.

 

 

Par priekšlikumu nobalsoja 36 deputāti, pret – 37, atturējās – 17.

Komentāri


Осталось символов:  4124124