Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


11.01.2007   Deputāta Vladimira Buzajeva runa, apspriežot grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti!

 

Jūsu priekšā ir Iekšlietu ministrijas, Satiksmes ministrijas un Saeimas Juridiskās komisijas kopdarbs.

Es negrasos tērēt Jūsu laiku un uzstāties attiecībā par katru grozījumu. Es tikai salīdzināšu apspriežamo vienpadsmito priekšlikumu ar pārējiem priekšlikumiem par tarifu paaugstināšanu. Pavisam es esmu saskaitījis septiņpadsmit šādu priekšlikumu. Tostarp četrkārt paaugstināt soda naudu – trīs priekšlikumi, trīskārt – trīs priekšlikumi, divreiz – septiņi priekšlikumi, pusotras reizes – divi priekšlikumi. Apspriežamais priekšlikums, kas ir viens no diviem vishumānākajiem, paceļ soda naudu tikai par vienu trešdaļu.

Rezultāta, vidēji soda naudas tiek paaugstinātas gandrīz par divarpus reizēm!

Soda naudas tiek paaugstinātas visu transporta veidu vadītājiem, ieskaitot jātniekus, kā arī pasažieriem un gājējiem.

Pazīstamajā pasakā par Čipollīno arī domāja, uz ko tad paaugstināt soda naudas? Ja uz smiekliem, tad ļaudis pārstās smieties, ja uz asarām – pārstās raudāt! Tādēļ nolēma paaugstināt soda naudu uz elpošanu. Paaugstināt līdz pat tam laikam, kamēr pavalstnieki nepārstās elpot.

Kolēģi! Pastāstīšu nedaudz par idejas autoriem. Iekšlietu ministrija nonāca liberālā Latvijas Ceļa pārziņā, Satiksmes ministrija – kristiešu no Latvijas Pirmās partijas, bet Saeimas Juridiskā komisija – Tautas Partijas pārziņā. Tomēr, spriežot pēc likumprojekta, viņi ir tādi paši liberāļi, kristieši un tautas kalpi, kā es – Ķīnas imperators. 

Dāmas un kungi! Mēģinātu Jūs TO izdarīt pirms velēšanām!

Gribētos pievērst likumdevēju uzmanību tam faktam, ka priekšlikumi tika iesniegti tā teikt partizāņu stilā – nevis atsevišķa likumprojekta ar anotāciju un pamatojumu veidā, bet gan kā priekšlikumi likumprojekta otrajam lasījumam, kuriem nav nekāda sakara ar tā sākotnējo tekstu. Tostarp, tas padarīja par neiespējamu likumprojekta publisko apspriešanu.

Es centos labot šo kļūmi un konsultējos ar dažiem velētājiem.

Viens no tiem teica, ka tādā veidā viņi grasās papildināt budžetu pēc NATO samita. Cits atcerējās Šlesera pirmsvēlēšanu reklāmu ar gaisā strauji startējošu  raķeti. Nu, bet trešais teica dažus vārdus, kurus latviešu valodā nevar principā pārtulkot.  Pašus pieklājīgākos no šiem vārdiem es minēšu oriģināla valodā – tiem ir policijas mentu (milicijas) mentalitāte.

Dāmas un kungi! PCTVL frakcijas deputātu mentalitāte principiāli atšķiras no šo deputātu mentalitātes, un mēs PAR šādu prettautisku likumprojektu nebalsosim!

Paldies par uzmanību.

Komentāri


Осталось символов:  4124124