Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


19.12.2006   Frakcijas PCTVL vēstule Prezidentei sakarā ar pieņemto grozījumu Izglītības likumā

Latvijas Valsts Prezidentei

Vairai VĪĶEI-FREIBERGAI

 

2006.gada 19.decembrī            

 

Ļ.Cien. Prezidentes kundze,

 

Šā gada 19.decembrī LR Saeima otrajā lasījumā steidzamības kārtībā pieņēma likumu “Grozījums Izglītības likumā”.

 

Saskaņā ar likuma grozījumu, Izglītības likuma 53.panta otrā daļa izteikta jaunā redakcijā. Šī norma noteica, ka pedagogam ar zemāko profesionālo kvalifikāciju minimālā darba samaksa par vienu slodzi nedrīkst būt zemāka par divām minimālajām mēnešalgām. Turpmāk minimālo pedagogu darba samaksu noteiks Ministru kabineta apstiprinātais pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks.

 

Uzskatām, ka minētais lēmums ir nepamatots un prettiesisks. Pedagogu darba samaksas grafiks apstiprināts ar Ministru kabineta 2005.gada 29.augusta rīkojumu Nr.579 „Pedagogu (izņemot pirmskolas izglītības pedagogu, kas nav nodarbināti piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanā skolai) darba samaksas paaugstināšanas programma 2006.-2010.gadam.” Ministru kabineta rīkojums nav ārējais normatīvais akts, bet apstiprinātā programma ir politikas dokuments. Tādējādi skaidras garantijas likumā tiek aizstātas ar atsauci uz tikai politiski saistošo dokumentu. Mūsuprāt, grozījums likumā pārkāpj Latvijas Republikas Satversmes 1.pantā nostiprināto tiesiskās paļāvības principu.

 

Turklāt 2005.gadā pieņemtais politikas dokuments neņem vērā inflācijas tempu. Turpretī objektīvie ekonomiskie rādītāji (minimālā darba alga, vidējā darba alga sabiedriskajā sektorā) tiek koriģēti atkarībā no inflācijas. Mūsu frakcija piekrīt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības viedoklim, ka nav pieļaujama pedagogu algas atsaite no minimālās algas valstī bez piesaistes citam objektīvam ekonomiskam rādītājam.

 

Ņemot vērā minēto, lūdzam Jūs izmantot Latvijas Republikas Satversmes 71.pantā minētās tiesības un pieprasīt likuma “Grozījums Izglītības likumā” otrreizēju caurlūkošanu.

 

Ar cieņu,

 

Frakcijas priekšsēdētājs

 J. Pliners

Komentāri


Осталось символов:  4124124