Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


15.12.2006   Deputāta J. Sokolovska runa, apspriežot likumprojektu "Grozījums Krimināllikumā"

 

 

Cienījams prezidijs! Godātie deputāti!

 

Atļausiet man īsumā izklāstīt PCTVL frakcijas viedokli par apspriežamo likumprojektu.

Likumprojekts nosaka, ka nepatiesa uzdošanās par citu personu, kura kārto valodas prasmes un zināšanu pārbaudes eksāmenu, ir kriminālnoziegums, un paredz sodu pat ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem. Likumprojekta anotācijā ir teikts, ka par minēto pārkāpumu nav noteikta nedz kriminālā, nedz administratīvā atbildība.

 

Cienījamās dāmas un kungi!

Šis apgalvojums jau neatbilst realitātei, jo kopš 22. jūnijā ir spēkā Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 175.8 [simt septiņdesmit piektais prim astoņi ] pants, kas paredz atbildību par to pašu nepatiesu uzdošanos par citu personu, kura kārto valodas prasmes un zināšanu pārbaudes eksāmenu. Formulējums ir identisks, bet sods ir pavisam cits – brīvības atņemšana uz laiku nevis līdz pieciem gadiem, bet līdz piecpadsmit diennaktīm. Tātad 120 reizes mazāk!

Ir acīmredzama pretruna likumdošanā, un pirms mums virzīt tālāk likumprojektu, būtu lietderīgi atcelt jau pieņemtos grozījumus administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Mums nav neviena argumenta pret minētā panta atcelšanu. Bet par pašu likumprojektu zināmas šaubas tomēr ir. Ja likumprojekta autori varētu atrast globusā kaut vienu valsti, kur nepatiesa uzdošanās par citu personu eksāmenā ir kriminālnoziegums, tad varbūt mūsu šaubas samazinātos.

Neatradīsiet! Jo pasaulē eksistē tikai viena vienīgā valsts ar tādu unikālu vēsturi, ar tādu muļķu, provokatoru un nacionālā naida kurinātāju skaitu likumdevēju vidū!

Aicinu balsot pret likumprojekta izskatīšanas turpināšanu. 

Komentāri


Осталось символов:  4124124