Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


30.11.2006   Deputāta V. Buhvalova runa, apspriežot Likumprojektu "Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 30. novembrī

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti!

 

 

            Pagājušas tikai divas nedēļas kopš tā laika, kad no šīs tribīnes Kalvīša k-gs stāstīja mums par to, ka valdības galvenais uzdevums – rūpes par cilvēku labklājību. Skaisti vārdi! Šodien ir pienācis laiks ar darbiem pierādīt šo skaisto vārdu patiesumu. Valdošās koalīcijas balsošana šodien demonstrēs Latvijas tautai, vai valdības vārdi atbilst tās darbiem.

            PCTVL uzskata, ka pakāpeniska ienākuma nodokļa likmes pazemināšana – tas ir reāls solis, kas spēs aizsargāt tautu no pieaugošās inflācijas, kā arī lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju no dzīves kvalitātes pazemināšanās. Dažu gadu laikā varas pārstāvji centās mums iestāstīt, cik kolosāli mēs dzīvosim pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, cik lielas summas – miljoni un simtiem miljonu – plūdīs uz Latviju, vārdu sakot, iestāsies laiki, kad piena upes plūdīs gar ķīseļa krastiem.

Ko tad mēs redzējām šo divu gadu laikā pēc iestāšanās ES? Strauju cenu pieaugumu uz visu bez izņēmuma, visa veida komunālo pakalpojumu tarifu pieaugumu , strauju iztikas minimuma celšanos, kas patlaban jau pārsniedz 120 latus, pensionāru un maznodrošināto dzīves līmeņa krišanos, kas jau tā sen bija novesti līdz ubagu stāvoklim.   Faktiski valdība ir atteikusies risināt iedzīvotāju reālo ienākumu paaugstināšanas problēmu.  Sabiedrībai tika uzspiesti projekti, kuri lielākajai iedzīvotāju daļai nav vajadzīgi vispār – „Gaismas pils”, akustiskā koncerta zāle, modernās mākslas muzejs. Acīmredzami, valdošajai koalīcijai ir izveidojies priekšstats, ka tauta ir apmierināta ar dzīvi, ka visiem ir mājoklis, darbs, augsta darba alga. Lai varētu baudīt absolūtu laimi, cilvēkiem trūkst vienīgi superbibliotēkas un superkoncertzāles! Tomēr patiesībā tautas vairākums ar lielām pūlēm, izsīkstot pēdējiem spēkiem , cenšas pabarot savu ģimeni. Bet tie, kas ir noguruši dzīvot ubaga līmenī, jau sen ir aizbraukuši pelnīt naudu uz ārzemēm. Diez vai viņi atgriezīsies uz Latviju, lai varētu, sēdēdami „Gaismas pilī”, palasīt laikrakstus un žurnālus. Atgriezt šos cilvēkus no ārzemēm spēs tikai augstas darba algas un  zemi nodokļi. Ne tā, ne cita Latvijā pagaidām nav.

Kungi no valdošas koalīcijas, ir pienācis laiks pamosties un palūkoties apkārt! Cilvēki ar cerību gaida nodokļu pazemināšanu un, pirmām kārtām, tas attiecas uz ienākuma nodokli. Šodien ir lieliska iespēja nodemonstrēt tautai, ka valdība patiesi risina problēmas, bet nevis nodarbojas ar lētu populismu. Aicinu visus balsot „par” piedāvāto likumprojektu.    

Komentāri


Осталось символов:  4124124