Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


24.11.2006   Satversmes tiesa konstatēja likuma "Par sapulcēm..." neatbilstību Satversmei

23. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu par frakcijas PCTVL sagatavoto un Saskaņas centra un Latvijas Sociālistiskās partijas atbalstīto pieteikumu Satversmes tiesā par astoņu likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” normu neatbilstību Satversmes 103. pantam un virknei Latvijas starptautisko saistību.

Pieteikums Satversmes tiesā tika iesniegts reaģējot uz to, ka 8. Saeimas pilnvaru laikā likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” vairākkārt tika grozīts un padarīts bargāks - tajā skaitā arī 2005. gada novembrī, rupji pārkāpjot Reglamentu un ignorējot iebildumus no IeM, Tieslietu ministrijas un Valsts cilvēktiesību biroja. Tā rezultātā Satversmes garantētās pulcēšanās brīvības apjoms pietuvojās līmenim, kas raksturīgs totalitārajiem režīmiem.

Pieteikuma sagatavošanā tika izmantota PCTVL bagātā pieredze, kas uzkrāta organizējot masu akcijas, pārsūdzot atteikumus akciju organizēšanā, kā arī pārsūdzot tiesā akciju organizatoriem pierakstītos tiesību pārkāpumus.

Mēs esam gandarīti, ka Satversmes tiesa ir atbalstījusi lielāko daļu frakcijas priekšlikumu un paužam cerību, ka mūsu uzvara tiesā dos iespēju visiem Latvijas iedzīvotājiem atklāti paust savu viedokli, neatkarīgi no viņu politiskās pārliecības un nacionālās piederības.

Pieteikuma iniciators ir Vladimirs Buzajevs, kuram piecas reizes tika atņemta deputāta imunitāte par miermīlīgu sapulču organizēšanu. Pieteikuma autors - Aleksejs Dimitrovs.

Komentāri


Осталось символов:  4124124