Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


23.11.2006   Deputāta V. Buhvalova runa, apspriežot Likumprojektu "Grozījums likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām"

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi likumdevēji!

 

            Likumprojekts, kuru šeit piedāvā turpināt izskatīt, sastāv no vienas rindiņas – “jūlija otro sestdienu – atzīt par Jūras svētku dienu”. Tomēr sabiedrība vēl atceras kaismīgos notikumus ap to.

 

            Priekšlikumu iesniedza Zaļo un zemnieku frakcija un, neskatoties uz atbildīgās komisijas negatīvo attieksmi, to divreiz bija atbalstījis Saeimas vairākums. 

            Tikšanās laikā ar velētājiem – Latvijas Jūras kuģniecības veterāniem – PCTVL deputāti saņēma norādījumu atbalstīt šo ideju. Mēs to arī atbalstījām jau toreiz, atbalstam arī tagad. Ceru, ka arī likumprojekta autori, kuriem šobrīd Saeimā ir 18 balsis, no savas idejas vēl nav atteikušies.

            Bet likumprojektā bija vēl daudz interesantu priekšlikumu, kas saskaņā ar Kārtības Rulli, nav saglabājušies, bet maijā tos atbalstīja atbildīgā komisija. Pirmām kārtām – tas ir PCTVL un Saskaņas Centra priekšlikums par svētku dienu kompensāciju gadījumā, ja tie iznāk brīvdienās.

            Gribētos atzīmēt, ka pirmā šo ideju izvirzīja speciālā valdības darba grupa, kuru Kalvīša kungs, iepazīstoties ar tās lēmumu, nolēma atlaist. Ideju atbalstīja arī Finanšu ministrija. Pret bija tikai Ekonomikas ministrija.

            Otrais ļoti svarīgais lēmums, kuru atbalstīja atbildīgā komisija – atzīt 8. martu par atzīmējamo dienu, par sieviešu un pavasara svētkiem, par Latvijas sabiedrības integrācijas dienu, kura tiek plaši atzīmēta gan latviešu, gan krievu vidē.       

Nu un visbeidzot, lielākie kristiešu svētki – katoļu Māras diena, par kuru arī nobalsoja Saeimas vairākums, kā arī Pareizticīgo Ziemassvētki un Lieldienas. PCTVL piedāvāja uzskatīt šīs Latvijas teritorijā senākās, bet pēc dažiem datiem, arī lielākās kristīgās konfesijas svētkus nevis par svētku dienām, bet tikai par atzīmējamām dienām. No mūsu puses tas ir liels kompromiss, kas pilnībā atbilst Bībeles garam. Atbildīgā komisija Pareizticīgo Patriarha vizītes Rīgā priekšvakarā atbalstīja šos priekšlikumus, bet Saeima tūlīt pēc viņa aizbraukšanas nolēma atstāt šā jautājuma risināšanu nākamajam deputātu sastāvam.   

            PCTVL frakcija iestājas par to, lai tiktu turpināta diskusija par svētku un atzīmējamām dienām, un piedāvā kolēģiem likumdevējiem balsot “PAR”. 

 

Likumprojekts ir nodots atbildīgai komisijai.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124