Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


23.11.2006   PCTVL frakcijas priekšsēdētāja J. Plinera runa, aizstāvot grozījumu Pilsonības likumā

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi likumdevēji!

 

Mums ir saprotams, cik sāpīgi Jūs visi reaģējat uz centieniem grozīt Pilsonības likumu, kas netika mainīts jau astoņus gadus.

Izskatāmais PCTVL frakcijas priekšlikums ir vērsts uz to, lai NEKO nemain'it. Lai liktu mierā Naturalizācijas pārvaldi! Mums, kas neesam pārstāvēti valdīā, , grozījumu iesniegšana Pilsonības likumā, kurā Naturalizācijas pārvalde tiek minēta tieši, tā ir vienīgā tehniskā iespēja, kā varētu mainīt Naturalizācijas pārvaldes pakļautību.

 

             Patlaban Naturalizācijas pārvalde atrodas Tieslietu ministra uzraudzībā, kurš ir partijas "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK biedrs. Lūk, pirmspēdējā rindiņa no viņu septembra likumprojekta – Ministru kabinets ar 2007. gada 1. janvāri sāk Naturalizācijas Pārvaldes likvidāciju.

 

Dāmas un kungi!

            Iedomājaties sevi Pārvaldes darbinieku vietā, kas atrodas šāda priekšnieka pakļautībā! Jūs man atbildēsit, ka Ministru kabineta Deklarācijā nekas tāds nav minēts. Bet iedomājaties sevi tieslietu ministra vietā, kurš ir spiests darīt kaut ko tieši pretēju tam, kas ir rakstīts viņa partijas pirmsvēlēšanu programmā!

            Šeit pastāv neapstrīdams interešu konflikts, kuru jārisina ar ķirurģisko metožu palīdzību. Jo šim interešu konfliktam ir starptautiska nokrāsa un tas spēj novest līdz grandiozam starptautiskajam skandālam.

            Jūs taču zināt, kas notika 1998. gadā! Eiropa kautrīgi pievēra acis, it kā neredzēdama, ka Latvijā netiek ievērota ANO Cilvēktiesību deklarācija un Latviju saistošie starptautiskie pakti attiecībā pret dažiem simtiem tūkstošiem krievu. Apmaiņai pret to Eiropa piespieda Latvijas varas institūcijas atcelt virkni ierobežojumu naturalizācijas procesam. Tā teikt, atrisināsim jautājumu, ja ne vadoties pēc taisnīguma principa, tad vismaz pēc būtības.

            Un, lūk, tagad Latvijas puse pārkāpj mutvārdu vienošanos ar šīs pasaules varenajiem. Turklāt tie ir ne tikai tēvzemieši, bet gan valdība kopumā. Lūk, Jums rindiņa no valdības deklarācijas: “Paaugstināsim Latvijas pilsonības prestižu, pilnveidosim naturalizācijas procesu, veicinot lojalitāti Latvijas valstij un valsts valodas prasmes palielināšanu.” Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka valdība vēlas paaugstināt prasības attiecībā uz naturalizācijas procesu, pretēji visām starptautiskajām rekomendācijām to atvieglot.

            Kā tad patlaban rit naturalizācija? Pirmkārt, salīdzinājumā ar 2004. gadu divkārt ir samazinājies iesniegumu skaits. Otrkārt, divreiz ir pieaugusi to personu daļa, kuras nespēj nokārtot eksāmenus. Patlaban tā jau sastāda 28% no eksaminētajiem.

            "TB"/LNNK JAU ir sasniegusi savus mērķus. Pagaidām, darbojoties ar svešām rokām.             Kungi deputāti! Šis mūsu frakcijas priekšlikums, šī mana runa nav paredzēta Jums. Tā ir paredzēta ANO, EDSO un EPPA ievērībai! Un PCTVL ir reāli pamatojumi tikt uzklausītiem.     

Komentāri


Осталось символов:  4124124