Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


21.11.2006   PCTVL deputāti parakstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

 

2006. g. 20. novembrī

 Valsts nozīmes projekts 

Svinīgajā plenārsēdē par godu 18. novembrim PCTVL deputāti parakstīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Likumdošanas iniciatīvas būtība – turpināt izskatīt vēl 8.Saeimā skatīto tāda paša nosaukuma likumprojektu. Likumprojekts paredz jau sākot ar 1. janvāri pakāpeniski (triju gadu laikā) samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli no 25% līdz 15 %. Ņemot vērā to, ka ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa sastāda aptuveni pusi no pašvaldību budžeta, kā kompensācija tiek piedāvāts maksājumu perioda beigās pārskaitīt pašvaldību budžetā nevis 75% no nodokļa summas, bet gan visus 100%. Apspriežot šo likumprojektu 8. Saeimā, tā piekritēji cerēja, ka uzlabosies nodokļa ievākšana, krasi samazināsies aplokšņu algu izmaksāšana, atdzīvosies ekonomika.

Likumprojekts atbilst visu 9. Saeimā iekļuvušo sarakstu priekšvēlēšanu programmām. Arī 2. lasījumā, kas notika 28. septembrī “par” nobalsoja visi 83 zālē klātesošie deputāti no visam frakcijām. Pēc tam likumprojekts bez pēdām pazuda Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Toreizējais komisijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers neko neatbildēja uz atbilstošu PCTVL pieprasījumu.

Labākajās totalitāro režīmu tradīcijās nav zināma ne tā persona, ne tā valsts struktūra, kura ignorēja Saeimas vienbalsīgi izteikto gribu un nolēma noņemt likumprojektu no izskatīšanas.

Jautājumu par to, turpināt vai neturpināt pēc vēlēšanām visos iedzīvotāju slāņos populāro un ekonomikai acīmredzami vērtīgo likumprojektu, Saeima izšķirs 30. novembrī.

 

kont. t. 26466510

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124