Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


06.11.2006   Deputāta A. Tolmačova vēstule Vairai Vīķei-Freibergai sakarā ar pieņemtajiem grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"

Latvijas Valsts Prezidentei

Vairai VĪĶEI-FREIBERGAI

 

 

2006.gada 3.novembrī                               

 

 

Par grozījumiem likumā

“Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

 

Ļ. Cien. Prezidentes kundze,

 

Šā gada 2.novembrī Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par iedzīvotāju nodokli”. Pēc manas iniciatīvas likumā iekļauta norma, kura paredz, ka nodokļa likme, kas jāmaksā fiziskajām personām - individuālo uzņēmumu, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem un individuālajiem komersantiem, ir 15 procenti.

 

Vēlos vērst Jūsu uzmanību uz to, ka mans priekšlikums likumprojekta “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (reģ.Nr.1809) 3.lasījumam iesniegts šā gada 24.oktobrī. Es rēķinājos ar to, ka Saeima agrāk izskatīs likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (reģ.Nr.1768), kuram priekšlikumu iesniegšanas termiņš 3.lasījumam bija šā gada 5.oktobris. Vadoties no tā, atbildīgā komisija varēja sagatavot atbilstošus grozījumus likuma pārejas noteikumos, tomēr mans ierosinājums Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē tika noraidīts.

 

Es lūdzu izsludināt šā gada 2.novembrī pieņemtos grozījumus likumā “Par iedzīvotāju nodokli”. Fiziskās personas maksās iedzīvotāju ienākuma nodokli rezumējošā kārtībā 2007.gadā, līdz ar to nodokļa likmes samazināšana ietekmēs valsts budžetu 2007.gadam. Tādējādi Latvijas Republikas Saeimai, strādājot ar likumprojektu “Par valsts budžetu 2007.gadam”, jāņem vērā grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Šie grozījumi neietekmē valsts budžetu 2006.gadam, līdz ar to nav konstatējama pretruna ar Latvijas Republikas Satversmes 66.pantu.

 

Ar cieņu,

 

8.Saeimas deputāts

A. Tolmačovs

                                                                                               

 

Satversmes 66. pants:

 Saeima ik gadus pirms saimnieciskā gada sākšanās lemj par valsts ienākumu un izdevumu budžetu, kura projektu tai iesniedz ministru kabinets.

Ja Saeima pieņem lēmumu, kurš saistīts ar budžetā neparedzētiem izdevumiem, tad lēmumā jāparedz arī līdzekļi, ar kuriem segt šos izdevumus.

Komentāri


Осталось символов:  4124124