Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


30.10.2006   Latvijas nacionālsociālistiskā režīma upuru biedrība lūdz Saeimu atbalstīt PCTVL grozījumu likumā "Par valsts pensijām"

LR Saeimas priekšsēdētājaiIngrīdai Ūdrei

 

Visām Saeimas frakcijām

 

 

2006. gada 30. oktobrī

Rīga

 

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti!

 

Mums ir kļuvis zināms, ka Saeima savā pēdējā 2. novembra plenārsēdē plāno pieņemt grozījumus likumā “Par valsts pensijām”.

Konkrēti, septītais no iesniegtajiem priekšlikumiem paredz grozīt pārejas noteikumu 1. punkta 10. apakšpunktu, nodrošinot vienlīdzīgas tiesības personām, kuras ir cietušas kā no komunistiskā, tā arī no nacistiskā režīma.

Patreiz esošā likuma redakcija paredz trīskāršā vai pat pieckāršā apmērā iekļaut apdrošināšanas stāžā laiku, kas tika pavadīts Staļina koncentrācijas nometnēs un izsūtījumā Sibīrijā. Tajā pat laikā šādas priekšrocības netiek piešķirtas personām, kuras tika ieslodzītas nacistiskajās koncentrācijas nometnēs vai kuras nacistiskie okupanti aizdzina piespiedu darbos.

Mēs uzskatām, ka tas ir nepareizi. Latvijas Republikas likums par politiski represētajām personām atzīst par tādām, gan komunistisko, gan nacistisko represiju upurus. Arī valsts augstākās amatpersonas vairākkārt ir izteikušās, ka uzskata par vienlīdz noziedzīgiem kā komunistisko, tā arī nacistisko režīmu.

Saglabāt likumā “Par valsts pensijām” komunistiskā režīma upuru priekšrocības, nedodot tādas pašas priekšrocības nacistiskā režīma upuriem, ir netaisnīgi. Vienlaicīgi tas nonāk arī pretrunā ar valsts vadības oficiāli atzīto un valsts iekšienē un aiz tās robežām plaši propagandēto uzskatu par vēsturiskajiem notikumiem.

Sakarā ar augstākminēto lūdzam:

- personīgi nobalsot par grozījumu Nr. 7;

- atbalstīt šo grozījumu uzstājoties no Saeimas tribīnes;

- pirms tam iepazīstināt visus deputātus ar mūsu vēstuli, lai viņi balsošanā    

  varētu izdarīt apzinātu izvēli.

Lai LR 8. Saeimas pēdējā darba diena iezīmējas ar vēl vienu labu darbu.

 

Ar cieņu,

Latvijas nacionālsociālistiskā režīma upuru biedrība – “Piemiņa nakotnei”  (LNUB-PN)

 

domes priekšsēdētāja vietnieks Ivans Gavrilovs

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124