Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


30.10.2006   Saeimas frakcijas PCTVL atklātā vēstule Aināram Šleseram

LR SaeimasBudžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājām Aināram Šleseram

 

 

2006. gada 30. oktobrī

Rīga 

 

Atklāta vēstule

 

2006. gada 8. jūnijā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iesniedza Saeimā likumprojektu ar reģistrācijas numuru 1768 - “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Likumprojekts paredz pakāpeniski (triju gadu laikā) samazināt ienākuma nodokļa likmi no 25% līdz 15% un visu nodokļu summu pārskaitīt pašvaldību budžetā.

15. jūnijā ar 83 balsīm “par” un trijiem atturoties, šis likumprojekts tika nodots Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. 7. septembrī ar 78 balsīm “par”, vienam atturoties likumprojekts tika atbalstīts 1. lasījumā. 28. septembrī 2. lasījumā likumprojekts tika vienbalsīgi atbalstīts ar 83 balsīm. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš 3. lasījumam tika noteikts 5. oktobris.

Neskatoties uz to, ka likumprojektu iesniedza tieši jūsu komisija, neskatoties uz to, ka tas ieguva praktiski vienbalsīgu Saeimas atbalstu un tā redakcija praktiski netika grozīta, uz Saeimas plenārsēdi tas tā arī netika virzīts. Tā izskatīšana komisijā netiek plānota.

Mēs uzskatām, ka tīšuprāt kavējot likumprojekta izskatīšanu komisijā tiek atklāti ignorēta Saeimas griba un notiek apzināta vēlētāju maldināšana.

Mēs pieprasām nekavējoties izskatīt komisijā likumprojektu un iekļaut to kā ārpuskārtas Saeimas 2. novembra plenārsēdes darba kārtībā.

Gaidām no Jums arī publiskus paskaidrojumus par iemesliem, kuru rezultātā tika kavēta likumprojekta izskatīšana.

 

 Frakcijas PCTVL priekšsēdētājs                           Jakovs Pliners

Komentāri


Осталось символов:  4124124