Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


19.10.2006   Deputāta Andreja Aļeksejeva runa, apspriežot PCTVL frakcijas priekšlikumu par ar nodokli neapliekamo minimumu

 

 

 

            PCTVL grozījuma būtība – neapliekamais minimums nevar būt zemāks, nekā Centrālās Statistiskās Pārvaldes aprēķinātais ikmēneša iztikas minimums (saskaņā ar CSP publicēto informāciju).

 

Deputāts Andrejs Aļeksejevs.

 

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kungi likumdevēji!

            Jautājums par to, vai ar nodokli neapliekamā minimuma apmēru nosaka ministru kabinets, vai arī , kā piedāvā PCTVL frakcija, to nosaka likums – šis jautājums ir principa lieta. Šis jautājums attiecas uz personu ar minimāliem ienākumiem izdzīvošanas iespēju.

            Uzreiz pēc vēlēšanām parādījās informācija par iespējamo maizes cenu, kā arī gāzes un elektroenerģijas tarifu paaugstināšanos. Kā populārajā padomju laiku anekdotē, kurā iet runa par PSKP Politbiroja sēdi. Apspriež jautājumus, uz ko vēl paaugstināt cenas. Apspriešanas laikā pastāvīgi lūkojas vārdnīcā. Uz tām precēm, kuru nosaukums sākas ar “a” burtu jau paaugstinājām, ar “b” burtu arī. Biedrs Brežņevs piedāvāja paaugstināt cenas uz precēm, kas sākas ar “v” burtu. – Uz ko tad konkrēti, Leonīd Iļjič? – jautā Kosigins. – Ak, uz VISU!

            Šādos apstākļos Tautas Partijas vienošanās ar arodbiedrībām par neapliekamā minimuma paaugstināšanu nākamgad, zaudēja savu vērtību pirms paspēja izžūt tinte, ar kuru šī vienošanās tika rakstīta.

 

            Dāmas un kungi!

            Vienīgais veids, kā garantēt maznodrošināto slāņu intereses – tas ir likumdošanas kārtībā saistīt ar nodokli neapliekamā minimuma apmērus ar kaut kādu objektīvu kritēriju, kas nav atkarīgs no Ministru Prezidenta godīguma līmeņa. TB/LNNK programmā – tas ir vidējais algas līmenis valstī. Pret šādu priekšlikumu PCTVL nav principiālu iebildumu.

            Tomēr ar nodokli neapliekamā minimuma noteikšana iztikas minimuma līmenī ir daudz loģiskāka pieeja. Jo tas nozīmē, ka valsts apņemas atstāt cilvēkam tieši tik, cik vajadzīgs, lai viņš nenomirtu bada nāvē. Un ne santīma vairāk!

            Šo priekšlikumu mēs esam patapinājuši no dažādām sabiedrisko organizāciju, kuras nodarbojas ar nabadzības apkarošanu, rezolūcijām, kas bija adresētas Saeimai.

             Balsošana PRET šo PCTVL frakcijas priekšlikumu – tā faktiski ir kanibālisma aizstāvēšana. Nu, bet Saeimā ir pietiekami daudz deputātu, kas ir gatavi nolemt daļu vai visus savus vēlētājus bada nāvei.

            Tomēr aicinu visas personas, kas ir reāli norūpējušās par iedzīvotāju izdzīvošanu inflācijas apstākļos, balsot “PAR”. 

Balsošanas rezultāti:

 

PAR – 21,

PRET – 5,Atturējās 53 deputāti

Komentāri


Осталось символов:  4124124