Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


19.10.2006   PCTVL frakcijas grozījums likumā “Par ienākuma nodokli”

 

paredzēja maksājumu valsts un pašvaldību budžetos pārdalīšanu par labu pašvaldību budžetam:

a) no 2007.gada 1.janvāra līdz 2007.gada 31.decembrim – 83 procenti maksātāja dzīvesvietas pašvaldības budžetā (bet ne mazāk kā 453,3 milj.latu) un 17 procenti valsts pamatbudžetā;

b) no 2008.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 31.decembrim – 91 procents maksātāja dzīvesvietas pašvaldības budžetā (bet ne mazāk kā 499,8 milj.latu) un 9 procenti valsts pamatbudžetā.

PCTVL deputāta Vladimira Buzajeva uzstāšanās, aizstāvot priekšlikumu

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kungi likumdevēji!

 

            Lai arī ko mēs darīsim – vai nu samazināsim iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi no 25% līdz 15%, vai nu paaugstināsim ar nodokli neapliekamo minimumu pēc likumā noteiktās shēmas vai arī saskaņā ar Ministru kabineta neprognozējamiem lēmumiem, vai arī atbrīvosim no aplikšanas ar nodokļiem atsevišķus izdevumu veidus vai atsevišķas iedzīvotāju kategorijas, - tas nav tik svarīgi! Svarīgi ir atcerēties, ka mēs rīkojamies ar naudu, kas mums nepieder, kas pieder pašvaldībām.

            Patlaban pašvaldību budžetā tiek pārskaitīti 75% no kopējās ienākuma nodokļa summas. Ienākumi no ienākuma nodokļa sastāda apmēram pusi no pašvaldību budžeta. Jebkuri nodokļu atvieglojumi bez attiecīgās kompensācijas pašvaldībām novedīs pie totālas finansiālas katastrofas un tiks paralizētas svarīgākās iedzīvotāju apkalpošanas funkcijas.

            Tanī pat laikā tie 25% no ienākuma nodokļa summas, kas paliek valsts rīcībā, sastāda tikai aptuveni 5% no kopējās nodokļu summas, kas ienāk budžetā. Mēs varam droši iztikt arī bez tās, kompensējot zaudējumus no citiem avotiem.

            Viens no grozījumu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā variantiem, kas paredz tā likmes samazināšanu līdz 15 %, paredz šādu kompensāciju: pārskaitīt pašvaldību budžetā visu nodokļa summu. Bet arī šajā gadījumā pašvaldībām tiek kompensēti tikai 80% no zaudējumiem.

            Bet ko tad darīt ar plānveida ar nodokli neapliekamā minimuma paaugstināšanos?

            Tāpēc mēs arī piedāvājam pārejas noteikumos uz diviem tuvākajiem gadiem ierakstīt konkrētas summas, kuras pašvaldības saņems neatkarīgi no mūsu eksperimentu veiksmes vai neveiksmes. Tās ir aprēķinātas, izejot no nemainīgās nodokļu likmes un vidējās algas pieauguma prognozes.

            PCTVL uzskata, ka tā ir vienīgā saprātīgā pieeja, kas ir spējīga pasargāt pašvaldības no nopietnām finansiālām nepatikšanām.

            Aicinu balsot “PAR”.      

 

Balsošanas rezultāti:

 

PAR balsoja 19 deputāti,

PRET – 8,

Atturējās 52 deputāti.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124