Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


19.10.2006   PCTVL frakcija piedāvāja ieskaitīt stāžā gadus, kas tika pavadīti hitleriešu koncentrācijas nometnēs un spaidu darbos Vācijā

 

             

Šo grozījumu aizstāvēja PCTVL frakcijas priekšsēdētājs Jakovs Pliners.

 

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi likumdevēji!

 

            PCTVL frakcijas priekšlikuma būtība ir ļoti vienkārša. Mēs piedāvājam pielīdzināt Hitlera koncentrācijas nometnes Staļina nometnēm, bet to, ka hitlerieši ar varu aizdzina cilvēkus spaidu darbos – Sibīrijas trimdai. Pielīdzināt tādēļ, lai atrašanās laiks šajās “patīkamajās vietās” tiktu ieskaitīts darba stāžā.

            Mūsu argumenti ir sekojošie.

            Pirmām kārtām, Likums par politiski represētajām personām jau tā pielīdzina abu režīmu šāda veida represijas, un pastāv izstrādāta metode, kādā veidā dokumentāli apstiprināt attiecīgos faktus. Šī metode var stipri atvieglot Valsts Sociālās Apdrošināšanas aģentūras darbu.

            Otrkārt, visiem šajā zālē klātesošiem, ir skaidrs, ka Salaspils nebūt nebija sanatorija, bet Latvijas valsts oficiāli ieņemamā pozīcija ir abu režīmu vienādas noziedzības līmeņa atzīšana.

            Jā, diemžēl Latvijā ir personas, kuras uzskata, ka Hitlers ir daudz labāks par Staļinu, bet zaldāti, kas nogalināja komunistus un ebrejus, ir lieliski puiši! Pagājušajās vēlēšanās demonstrēja , ka šāda veida idejas atbalsta aptuveni 1% vēlētāju.

            Vai šādi ļaudis ir arī starp zālē sēdošajiem deputātiem, to rādīs balsošana.

            Paldies par uzmanību.   

 

    Balsošanas rezultāti:

 

Par – 11,

Pret – 19,

Atturējās – 26 deputāti.    

Komentāri


Осталось символов:  4124124