Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


11.10.2006   Juris Sokolovskis: 9. Saeima būs “labējā”

LR 9. Saeimā Tautas Partija, Zaļo un Zemnieku Savienība, Latvijas Pirmā partija/Latvijas Ceļš kopā saņēma 51 vietu. Kas attiecas uz Jauno Laiku, tad viņiem ir visai bāls paskats. 11. oktobrī Sandra Kalniete, kura uzstājās Latvijas Televīzijas ēterā, ar izmainījušos seju centās iestāstīt, cik viņas partija ir lojāla, laba, gatava sēt labestības sēklu... Nez tikai kāpēc nav guvusi uzvaru? Tās ir Jaunā Laika beigas: 8. Saeimā viņi iebrauca uz baltā zirga, bet tagad, būdami 16 deputāti, nav spējīgi iedomāties sevi ārpus varas koridoriem.

 

            Vēlēšanu rezultātā veidojas ne visai pozitīva situācija, secina Juris Sokolovskis. Var sagaidīt jaunu krievvalodīgo apspiešanas vilni, tomēr pastāv svārsta efekts – viņa svārstību amplitūda nav vienpusīga, ja notiek krasa nobīde pa labi, tad tai seko tik pat spēcīga novirze uz citu pusi.

 

            Vispār priekšvēlēšanu kampaņā uzvaru guva reklāma un tajā ieguldītie milzīgie finansiālie līdzekļi. Un tas apbēdina: sabiedrība nodemonstrēja, ka tā ir spējīga uzķerties uz spīdīgo ēsmu, kas viz no televīzijas ekrāniem. Kādēļ domāt ar paša prātu, analizēt, salīdzināt solījumus ar darbiem, tas ir pilnveidoties un spriest – tas prasa piepūli ... Signāls tika nosūtīts, vēlētāji ar savu izvēli sniedza atbalstu reklāmas meistariem rīkoties tāpat arī turpmāk. 9. Saeimas vēlēšanu rezultāti arī pēc trīsarpus gadiem provocēs politiķus un polittehnologus uz jauniem varoņdarbiem, kuru panākumi ir garantēti, bet tad finansiālie ieguldījumi sastādīs jau desmitiem miljonu latu, un “es ar šausmām domāju par to, kas notiks pēc 4 gadiem! Tomēr, cilvēkiem beidzot būtu jāapzinās, ka skaisti iesaiņoto un pasniegto preci ir vēlams izņemt no iepakojuma un izpētīt tās saturu. Mūsu gadījumā sabiedrība, kas nav apmierināta ar korupciju, nobalsoja par tādu pašu eksistenci, kurai tā jau tika pakļauta pēdējo 15 gadu laikā”.

             Ko darīs PCTVL? Opozīcijas loma – aktīvi pretoties, atklāt visu to negatīvo, ko grasās īstenot pozīcija, sadarboties ar sabiedriskajām organizācijām un kopējiem spēkiem skaldīt to platformu, uz kuras balstās sociālais netaisnīgums lielākajai iedzīvotāju daļai un personiskās aptaukošanās avots tiem politiķiem, kuri dzīvo, domādami vienīgi par savām aprindām, savām interesēm, oligarhiem un citiem jaunbagātniekiem.   

Komentāri


Осталось символов:  4124124