Galvenā lapa - Arhīvs - 2006


05.10.2006   Sociālisti atbalstīja politisko korupciju Saeimā

  

5. oktobrī kārtējā plenārsēdē Saeima nepiekrita tam, lai ieviestu grozījumu Kārtības rullī. Priekšlikums, kuru iesniedza PCTVL deputāti bija šāds: aizliegt deputātiem viņu pilnvaru laikā pāriet no vienas frakcijas uz citu. Patlaban 186. pants paredz, ka Saeimā frakciju var izveidot ne mazāk kā pieci vienas politiskās partijas vai viena nosaukuma saraksta deputāti. Grozījuma iesniedzēji argumentēja to ar nepieciešamību ierobežot “klaiņošanu” Saeimā. Šāda “klaiņošana” ir amorāla, jo katru konkrēto deputātu ievēlēja konkrētie vēlētāji no konkrētās partijas saraksta. LR 8. Saeimā ir deputāti, kuri trīs reizes mainīja savu politisko orientāciju. Saskaņā ar iesniegto likumprojektu, deputātam, kas izstājās no kādas frakcijas ir tiesības vai nu kļūt par neatkarīgo deputātu, vai arī nolikt savu mandātu.

 

Grozījumu atbalstīja 37 likumdevēji, PRET balsoja 9, atturējās – 36.     

 

            Šāds balsojums sniedz situācijas prognozi: kas tad var notikt 9. Saeimā. Valdošās partijas jau tagad jūt, ka nesaņems 51%. Tādēļ “savākt” nepietiekošos deputātus viņām nāksies, uzpērkot opozīcijas deputātus. Vai arī veidojot “kabatas” frakcijas.

 

            Zīmīgs ir tas fakts, ka balsodamas par grozījumu, visas labējās partijas atturējās, bet Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija balsoja PRET priekšlikumu aizliegt pārbēgt no vienas frakcijas uz citu. Tas vedina uz domām, ka pēc vēlēšanām sociālisti grasās nodot savu vēlētāju intereses, kas viņiem jau ir ierasts (2003. gadā izstājās no Saeimas PCTVL frakcijas). Pastāv arī šāda iespēja: ja Saeimā tiks ievēlēts "Saskaņas Centrs", tas tiks saskaldīts. Iespējams, ka daži deputāti jau tagad perina nodomus pārbēgt pie valdošajām partijām. Saeimas koridoros klīst baumas, ka par kreiso deputātu pārbēgšanu Latvijas Pirmajā partijā katrs pārbēdzējs saņēma atalgojumu deputāta gada algas apmērā.

 

            Balsošanas rezultāti par grozījumu projektu Saeimas Kārtības Rullī (2006. gada 5. oktobrī)

 

            Reģistrējās – 85

            Nebalsoja – 4

            PAR – 37

            PRET – 8

            Atturējās – 36

 

 

 

 

 

       

Komentāri


Осталось символов:  4124124