Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


18.12.2005   Tiesa ir izbeigusi Petropavlovska lietu

16. decembrī Administratīvā rajona tiesa izbeidza tiesvedību par Jurija Petropavlovska sūdzību par Ministru kabineta lēmumu nepiešķirt viņam pilsonību. Lēmums par pilsonības piešķiršanu tika atzīts par politisku, nevis administratīvu lēmumu, tātad tas nav izskatāms tiesā. Valdības pārstāvis tiesā Agris Repšs teica: “principā mēs esam uzvarējuši – pagaidām, jo Petropavlovskis noteikti pārsūdzēs”.

J.Petropavlovskis tiesas lēmumu komentē šādi:

- Ir pāragri komentēt tiesas lēmuma juridiskos aspektus, to būs iespējams darīt pēc lēmuma pilna teksta saņemšanas pirmdien, 19.decembrī. Tiesas lēmums nozīmē, ka Latvijas tiesas vara atzina valdības rīcības, kas atrodas ārpus Latvijas likumdošanas robežām, par nepiekritīgām tiesai. Ja šis lēmums kļūs par precedentu, atklāsies perspektīvas tiesiskai un politiskai patvaļai un valdības izrēķināšanām ar politisko un etnisko opozīciju.

- Ir paradoksāli, ka administratīvajai tiesai bija nepieciešams vesels gads, lai pieņemtu lēmumu sakarā ar sūdzību, ko tā pati tiesa bija pieņēmusi izskatīšanai, nevis noraidījusi, jo tā atradās ārpus tās kompetences. Tomēr ir skaidrs, ka valdības pamatmērķis ir maksimāli novilcināt konfikta risinājumu. Manas apelācijas izskatīšana administratīvajā apgabaltiesā notiks pēc 9. Saeimas vēlēšanām, un tas ir tieši tas, kas ir vajadzīgs valdībai. Tieši šis fakts, ka etniskās opozīcijas pārstāvji tiek izslēgti no politiskās konkurences procesa – nepieļaujot tos pie pašavaldību, un tad pie parlamenta vēlēšanām – jau kļuvis un, acīmredzot, paliks par politiskās izskatīšanas priekšmetu Eiropas Рarlamentā.

 

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124