Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


16.12.2005   Par visu cilvēku vienlīdzību Dieva priekšā

PCTVL atbalsta 14. decembrī “Saskaņas centra” frakcijas Saeimā iesniegto likumprojektu par Pareizticīgo un Vecticībnieku ziemassvētku atzīšanu par svētku dienu.

PCTVL vēlas atgādināt, ka balstoties uz aptauju datiem par iedzīvotāju konfesionālo piederību, kā arī oficiāliem datiem par jaundzimušo un mirušo konfesionālo piederību, pareizticīgā konfesija ir lielākā visā valstī.

Par jautājuma aktualitāti liecina arī tas fakts, ka VIII Saeimas pilnvaru laikā analoģiski likumprojekti tika virzīti izskatīšanai 5 reizes: trīs pēc frakcijas PCTVL iniciatīvas un divas reizes pēc Latvijas pirmās partijas iniciatīvas. 2004. gada 9. decembrī Saeima ar 44 deputātu (kas pārstāvēja piecas no astoņu Saeimas frakciju) “par”  un atturoties 43 deputātiem, konceptuāli atbalstīja Pareizticīgo tiesības uz svētkiem. Pēc Tautas partijas deputātu pieprasītās pārbalsošanas likumprojekts tika noraidīts ar minimālu balsu pārsvaru.

Mēs uzskatām, ka Latvijas lielāko kristīgo konfesiju tiesību pielīdzināšana pilnībā atbilst kristīgās mācības pamatiem un veicina sabiedrības integrāciju.

Mēs aicinām visas Saeimas frakcijas atbalstīt “Saskaņas centra” frakcijas likumprojektu.

 

2005. gada 16.decembrī

Komentāri


Осталось символов:  4124124