Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


15.12.2005   Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu ārlietu ministram

Mūsu politika attiecībā pret kaimiņos esošo Baltkrieviju, kas vairākas reizes pārsniedz Latviju izmēru, iedzīvotāju skaita un iekšzemes kopprodukta ziņā, atgādina sliktākos Kominterna laikus.

Kāpēc Pabrika kungs vēlas līdzināties Trockim un atkārtot viņa bēdīgo likteni? Vai tikai tāpēc, ka pats vairs nezina, kā vēl var izdabāt mūsu aizokeāna saimniekam? Vai tikai tāpēc, ka viņš grib izplatīt Latvijā realizēto attieksmi pret slāvu tautības iedzīvotājiem ne tikai uz Abreni, bet arī uz blakus esošajām teritorijām?

Nē, dāmas un kungi, šai slavofobijai pamatā ir vienkāršas merkantilas intereses. Galvenokārt tas ir saistīts ar valdošās elites bailēm par to, ka tās pavalstnieki pēkšņi sāks salīdzināt viņu trūkumus un mūsu veiksmes.

Pirmkārt Baltkrievijā ir lieliski saglabājies nacionālās neatkarības pamats – attīstīta rūpniecība un lauksaimniecība. Baltkrievija ir viens no mūsu nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem un mūsu preču apgrozījuma struktūra līdzinās attiecībām starp neattīstītu koloniju un ziedošu metropoli.

Pilnīga iedzīvotāju nodarbinātība, dizentērijas, sifilisa un diloņa epidēmiju neesamība, bezpajumtnieku, ubagu, kas rokas atkritumu tvertnēs neesamība, normāls pensiju nodrošinājums.

Jā gan, ar cilvēka tiesībām viņiem viss nav kārtībā. Viņi nepaprasot mums atļauju ir ieviesuši pie sevis divas valsts valodas, un nav atņēmuši politiskās tiesības pusei Baltkrievijas iedzīvotāju. Viņi valsts līmenī ir noteikuši Ziemassvētku un Lieldienu svinēšanu gan pareizticīgajiem, gan katoļiem.

Kādas šausmas! Nepieciešams nekavējoties palīdzēt Baltkrievijas tiesību aizstāvjiem, kuri vēlas atrisināt visus šos jautājumus tā, kā tie ir atrisināti pie mums Latvijā. Tas ir smags uzdevums mūsu Ārlietu ministrijai, kuru var risināt desmitiem gadu, pat ar zaļo papīrīšu uz kuriem attēloti ASV prezidenti, palīdzību.

Nepārpūlieties tikai, Pabrika kungs, citādi priekš jums pat ledus cirtnis nebūs nepieciešams.

Komentāri


Осталось символов:  4124124