Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


15.12.2005   Saeimas frakcija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” ir iesniegusi likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā”

 

 

2005. gada 15. decembrī, PCTVL frakcija iesniedza Saeimā likumprojektu “Grozījumi Enerģētikas likumā”, kurš nepieļauj centralizētās siltumapgādes tīklu privatizāciju.

Pēc iesniegtā likumprojekta, centralizētās siltumapgādes tīkli vai atsevišķi tīkla objekti var piederēt tikai valstij vai pašvaldībai. Tie tīkli, kuri pieder valsts vai pašvaldības kontrolētām kapitālsabiedrībām, ir nododami bez atlīdzības valstij vai pašvaldībai sešu mēnešu laikā pēc likuma spēkā stāšanās. Gadījumā, ja tīkls pieder citai personai, sešu mēnešu laikā pēc likuma spēkā stāšanās Ministru kabinets izstrādā likumprojektu par objekta atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām.

Kā vienu no centralizētās siltumapgādes tīklu privatizācijas rezultātiem var pieminēt Sedas pilsētu – prīvatuzņēmums, pie kura nokļuva pilsētas siltumapgādes tīkls, ir nemaksātspējīgs, un Sedas dome bija spiesta uzstādīt bankrotējušajā uzņēmumā apkures katlus uz sava rēķina, lai glābtu Sedas iedzīvotājus no nosalšanas. Līdzīga situācija apdraud arī citas pilsētas – piemēram, Liepāju, Ludzu. Var iedomāties, kādas var būt sekas no a/s “Rīgas siltums” valsts akciju nodošanas franču kompānijai Dalkia – un rīdzinieki, kas gadiem ilgi ieguldījuši savu naudu “Rīgas siltumā”, apzinājās to, atstājot 14 000 parakstu zem protesta pret uzņēmuma privatizāciju.

Agrāk PCTVL frakcija iesniedza likumprojektu “Grozījumi likumā par valsts un pašvaldību īpašuma privatizāciju un privatizācijas sertifikātu izmantošanas izbeigšanu”, saskaņā ar kuru “Rīgas siltuma” valsts akcijas nav privatizējamas vai atsavināmas, izņemot atsavināšanu Rīgas pašvaldības labā. Saeima noraidīja šo likumprojektu, taču pēc rīdzinieku parakstu vākšanas runa aizvien vairāk iet par “Rīgas siltuma” nodošanu koncesijā, nevis par tā pārdošanu.

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124