Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


09.12.2005   Apvienība PCTVL ir izveidojusi savu pārstāvniecību Anglijā

Politisko organizāciju apvienība “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” ir izveidojusi savu pārstāvniecību Anglijā ar mērķi aizstāvēt peļņas nolūkā izbraukušo Latvijas iedzīvotāju tiesības.

1. decembrī LR Saeima noraidīja frakcijas PCTVL deputātu sagatavoto un Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu atbalstīto pieprasījumu ministru prezidentam A.Kalvītim “Par emigrāciju un demogrāfisko situāciju Latvijā”.

Kārtējo reizi valdība nodemonstrēja savu vienaldzību pret jautājumiem, kas saistīti ar savas pašas tautas tagadni un nākotni, demogrāfisko un ekonomisko situāciju valstī, kā arī pret to stāvokli, kurā atrodas ārvalstīs esošie Latvijas iedzīvotāji. Izskatot šo jautājumu Saeimas Pieprasījumu komisijā, kļuva redzams, ka valdošās partijas nevar atbildēt ne uz vienu deputātu uzstādīto jautājumu un, protams, netaisās realizēt nekādas programmas vai darbības, kas ir saistītas ar cīņu  pret masveida emigrāciju.

            Kā raidījumā “Kas notiek Latvijā?” teica Veselības ministrs G. Bērziņš: «Nu, aizbrauca simts tūkstoši - nu tas nekas! Viņi vai nu atgriezīsies, vai neatgriezīsies - mums ir vienalga. Mums nav nekāda plāna, kādā veidā palīdzēt šiem cilvēkiem atgriezties»

Saeimas deputāts Juris Dobelis izskatot Saeimā jautājumu par iepriekšminēto deputātu pieprasījumu, paskaidroja, ka neskums, ja daļa Latvijas iedzīvotāju emigrēs. «Ne jau velti mēs te runājam par Repatriācijas likumu. Es domāju, ka Latvijā ir pārāk daudz cilvēku, kuriem vienkārši ir jābrauc prom no šejienes, un, jo ātrāk viņi aizbrauks, jo labāk», uzskata deputāts Dobelis.

Politisko partiju apvienība PCTVL kļuva par pirmo un pagaidām vienīgo no visām Latvijas politiskajām partijām un apvienībām, kura ar mērķi aizstāvēt emigrējušos Latvijas iedzīvotājus ir izveidojusi savu pārstāvniecību ārvalstīs – Anglijā. Reģionālās nodaļas uzdevumi būs saistīti ar izbraucējiem aktuālu problēmu monitoringu, konsultāciju sniegšanu, kā arī informatīvo atbalstu izmantojot vietējos masu informācijas līdzekļus. Ir atvērta speciāla elektroniskā pasta adrese zapchel@inbox.lv , uz kuru var sūtīt vēstules, kas ir saistītas ar Anglijā strādājošo cilvēku tiesību aizsardzību. Bez tam PCTVL pārstāvniecības aktīvisti ir veikuši 30 Anglijā strādājošo Latvijas iedzīvotāju aptauju lai konstatētu tiem aktuālas problēmas.

Tā ir tikai pirmā no pārstāvniecībām, kuras PCTVL plāno izveidot Eiropā savu tautiešu atbalstam, patreiz tiek gatavota pārstāvniecības izveide Īrijā uz kurieni, kā zināms, dodas liels skaits Latvijas iedzīvotāju.Komentāri


Осталось символов:  4124124