Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


29.11.2005   Eksāmeni taksistiem ir atcelti

23. novembrī Saeimas Tautsaimniecības komisija trešajā lasījumā izskatīja likumprojektu “Autopārvadājumu likums”. Satiksmes ministrija piedāvāja atcelt pašas 2004. gada 2. decembrī iesniegto normu, saskaņā ar kuru taksometru vadītājiem būtu jākārto eksāmenu, lai iegūtu tiesības strādāt par šī autotransporta vadītājiem un pēc tam saņemt speciālas apliecības. Tiesa gan, tas attiektos tikai uz to šoferu iesācēju daļu, kuri uzsāktu savu profesionālo darbību pēc 2006. gada 1. marta – likumā tika iestrādāta tieši šī norma. Tas bija PCTVL deputāta Andra Tolmačova kompromisa priekšlikums. Visumā ir jāpiezīmē, ka iesākumā PCTVL frakcija bija pret tādu priekšlikumu iesniegšanu, kuri padarītu likumu, kas attiecas uz plašu iedzīvotāju kategoriju, daudz stingrāku.

Apspriežot gadu vecu likumprojektu “Autopārvadājumu likums”, PCTVL pārstāvji uzstāja, ka šis darbības veids jau tiek regulēts – katrai mašīnai taksometram tiek izdota atļauja. Tomēr Satiksmes ministriju pierunāt nebija iespējams. Un, lūk, pēc gada tā ir spiesta iesniegt priekšlikumu vispār izsvītrot no likuma normu par eksāmeniem: IZM un Tieslietu ministrija izteica viedokli, ka nav lietderīgi grozīt “Autopārvadājumu likums”, jo pastāv likums par reglamentējamām profesijām un tādēļ nav jēgas ieviest ierobežojumus spēkā esošajā profilējošā likumā.

Atbildēdami uz A. Tolmačova jautājumu, vai pirms gada nevarēja paredzēt šādu notikumu norisi un sarīkot konsultācijas, ministrijas atbildīgās amatpersonas aizbildinājās ar to, ka viņu darba grupā trūka speciālistu – tā bija izveidota ministrijas ietvaros, tajā ietilpa tikai šā resora ierēdņi un atsevišķu ieinteresēto komercstruktūru pārstāvji.      

Komentāri


Осталось символов:  4124124