– Kādā ziņā?
– Tāpēc, ka viņa brīdināja – ka pilsonību neiedos. Jūs kļūsiet otršķirīgi. Neticiet Tautas frontei." />Nedēļas citāts Архив

Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


25.11.2005   Nedēļas citāts

Labi, jūs teicāt, ka jūsu ideāliem nav pieprasījuma. Ko tad vietā ir pieņēmuši jūsu kādreizējie piekritēji?

– Ziniet, ko pieņēmuši? Ka šī valsts ir viņiem pamāte. Bet visi piekritēji būtu jāsadala vairākās kastās. Viena kasta dzīvo savrup, visu nopirkdama, – viņiem viss pieder, viņiem viss ir un viss notiek. Viņi dabū visu labāko – un bieži vien par mums nozagto naudu. Tā kasta sapratusi, ka ar pamāti vajag labi sadzīvot. Tai vajag paglaimot, nest dāvanas, un lai pamāte turpina būt pamāte, bet ne viņiem. Viņiem jau nu tas būtībā ir vienalga. Nepatiks šeit, rītu aizbrauks uz Ameriku, uz Izraēlu, kur gribēs. Bet tā ir tikai viena neliela daļa. Daudziem citiem pamāte neko nav devusi. Un bagātnieki jau arī saka: man tāpat neko nedeva, es pats savām mazām rociņām… Lai pamāti iemīlētu kā mammu, ir jābrauc pa divvirzienu ceļu. Kam pirmajam jāpaiet pretī? Es domāju, ka pamātei. Viņai jāizdara vismaz tas, ko solīja pirms padsmit gadiem.

Nu to taču varbūt nevar nemaz izpildīt. Vai šī tēma, ziniet, aiz cieņas jau nebūtu noliekama druscīt malā?

– Pagātne ir mūsu galvenā ideoloģiskā tēma. Par ko stāsta "runājošie akmeņi" Parīzē? Par mūsu "grūto bērnību". Bet riebīgākais visā tajā – Ždanokai izrādījusies taisnība.

Kādā ziņā?

– Tāpēc, ka viņa brīdināja – ka pilsonību neiedos. Jūs kļūsiet otršķirīgi. Neticiet Tautas frontei.


 

Jānis Jurkāns - intervijā "Latvijas avīzes" žurnālistiem V. Krustiņam un E. Līcītim. Publicēts "LA" un "DELFI" 25.11.2005.

P.S. Izvilkumi no LTF 1989. g., pirms izvškirošajām vēlēšanām vietējās un Augstākajā Padomē, pieņemtās programmas:

2.5. LTF iestājas par to, ka pilsonību iegūst pastavīgie Latvijas iedzīvotaji, kuri deklarē savu vēlēšanos iegūt Latvijas pilsonību un nepārprotami saista savu likteni ar Latvijas valsti.

6.6. Starpnacionalās saskarsmes kodeksam jānoraida jebkura ideoloģija, kas atbalstitu vienas tautas nacionālo augstprātību pret citam tautām, tajā nav jāatstāj vieta šovinismam, antisemītismam, rusofobijai, nacionālajam protekcionismam, nacionālam nihilismam, impēriskās domasanas veidam.

8.4. LTF atbalsta nacionālo minoritāšu tiesības uz vispusīgu vidējo izglītību mātes valoda, kā arī veicina nacionālo skolu atvēršanu Latvijā un to tālaku attīstību (..).

11.1. LTF cīnās par Latvijas demilitarizāciju kā starptautiskā saspīlejuma atslābuma procesa neatņemamu sastāvdaļu.

 

Avots – „Latvijas Tautas frontes 2. kongress. Programma. Statūti. Rezolūcijas” – Rīga, Latvijas Tautas frontes izdevniecība, 1990.

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124