Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


24.11.2005   Rindā municipālā dzīvokļa saņemšanai stāv 11 505 ģimenes

“Kurzemes namu apsaimniekotāja” (KNA) namu pārvaldē paredzēta revīzija

 

 

            Rīgas domes Dzīvokļu un komunālo jautājumu komitejas pēdējā sēdē bija uzklausīta domes Dzīvokļu pārvaldes informācija par rindas municipālā dzīvokļa saņemšanai stāvokli. 2005. gada 1. oktobrī situācija bija šāda – 11 505 ģimenes gaida municipālo dzīvokli.

            Pašas garākās rindas ir 7. reģistrā (maznodrošinātās personas, kuras dzīvo denacionalizētajos namos) – 3 348 cilvēki un 7.1. reģistrā (personas , kuras dzīvo denacionalizētajos namos un kuru ienākumi ir līdz 150 latiem uz vienu cilvēku ģimenē vai 200 lati ģimenē, kas sastāv no 1 cilvēka) – 2 092 cilvēki. Uz sociālajiem mājokļiem pretendē 1 946 iedzīvotāji.

            Decembrī dome plāno nodot ekspluatācijā 72 dzīvokļus, janvārī – 45 dzīvokļus. Pārējiem dzīvokļu pretendentiem dzīvokļa saņemšanas perspektīvas ir visai miglainas.

            Atgādināsim, ka citam pabalsta veidam – kompensācijas par atbrīvojamo namīpašnieka namā dzīvokli izmaksai – valdošā labējā koalīcija piešķīra ne vairāk kā 2 miljonus latu. Analoģisku summu plāno piešķirt arī valsts. Ņemot vērā, ka vidējais pabalsta apmērs sastādīs 10 000 latu, var aprēķināt, ka pabalstu saņems tikai 400 ģimenes.  

 

            Cits svarīgs jautājums komitejas sēdes darba kārtībā bija jautājums par municipālās namu pārvaldes “Kurzemes namu apsaimniekotājs” (KNA) darbību. 15. septembrī Komunālās komitejas deputāti atzina par nelikumīgu KNA direktora rīkojumu par maksas ieviešanu par izziņām un citiem dokumentiem iedzīvotājiem. Tomēr namu pārvaldes vadība atteicās izpildīt deputātu komitejas lēmumu, aizbildinoties ar tā juridisko nepamatotību.

            Sēdes laikā deputāti izrādīja interesi par līdzekļu tērēšanu KNA ofisa remontam, par nepamatotu maksas par ūdeni paaugstināšanu, par rajona iedzīvotāju sūdzībām par namu pārvaldes darbību. Rezultātā, saskaņā ar kreisās opozīcijas iniciatīvu, tika pieņemts lēmums sarīkot municipālā uzņēmuma KNA saimnieciskās darbības vispārējo revīziju. Par pārbaudes rezultātiem mēs noteikti ziņosim lasītājiem.  

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124