Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


24.11.2005   V.Buzajeva runa par atbalstu PCTVL priekšlikumam atļaut nepilsoņiem strādāt par tiesu izpildītājiem.

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamās dāmas un kungi!
Man gribētos pievērst Jūsu uzmanību diviem tiesas izpildītāju darba aspektiem.
Pirmām kārtām, tiesas izpildītāja ierašanās mājās nevienam prieku nenes. Jo savā personā tiesas izpildītājs iemieso valsts soda funkcijas. Tādēļ ir īpaši svarīgi, lai tiesas izpildītāju neuztvertu, kā svešinieku, kā okupantu, kas uzlauž durvis un iebrūk dzīvoklī ar šmaiseru.
Otrkārt, tiesas izpildītājs, kaut gan ir persona, kura izpilda valstiskās funkcijas, tanī pašā laikā viņš ir pašnodarbinātā persona, privātuzņēmējs.
Cienījamie kolēģi deputāti!
No abiem šiem piemēriem kļūst skaidrs, ka ierobežojumiem tiesas izpildītāju kandidātiem jābūt samērīgiem tam kaitējumam, kuru šie ierobežojumi nes sabiedrības integrācijas procesam. Un, protams, absolūti nepieļaujami ir ierobežojumi pēc etniskās piederības.
Neskatoties uz to, šie ierobežojumi klajā veidā pastāv likumā. Tie aizliedz ieņemt šo amatu nepilsoņiem, tātad pusei no Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri pieder etniskajām minoritātēm.
Par to, kā krievvalodīgā kopiena reaģē uz nepilsoņa kaunpilno statusu, Jūs varējāt pārliecināties 18. novembrī, kad viss galvaspilsētas centrs tika aplīmēts ar uzlīmēm, kas imitēja Latvijas valsts karogu. Tikai šajās uzlīmēs tumši sarkanā krāsa tika aizvietota ar violeto – nepilsoņa pases krāsu. Un apsveikuma ar neatkarības gadadienu vietā tur bija rakstīts – mums ir kauns par tādu Latviju!
Ļaudis teica, ka šāda uzlīme bija redzēta pat pie Kārļa Ulmaņa statujas krūtīm. Kā zināms, šis diktators, kas mūsdienās ir nomazgāts balts, padzina Latvijas Saeimu un izformēja visas politiskās partijas. Un šis diktators arī bija tas, kas atdeva Latvijas valsti Sarkanajai armijai, kas nodeva pats savu tautu! Šī diktatora lietas cienīgi turpinātāji ir tie patreizējās Saeimas deputāti, kuri uzstājas par atšķirību tiesībās starp pilsoņiem un nepilsoņiem saglabāšanu. Aicinu Jūs balsot PAR integrāciju, PAR atšķirību tiesībās starp pilsoņiem un nepilsoņiem atcelšanu kaut vai šajā likumā. Citādi violetais Kaina zīmogs parādīsies uz pieres ikvienam no Jums.


 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124