Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


17.11.2005   Suņu pastaigas par 35 000 latiem

            Pirmdien, 14. novembrī Rīgas domes Vides komitejas locekļi devās uz Eksporta ielu (blakus Viestura dārzam), lai apskatītu Rīgā pirmo laukumu, kas paredzēts suņu pastaigām. Tas tika uzbūvēts uz suņu nodevas rēķina un drīz tiks atklāts, bet tikai šo godīgo nodevas maksātāju četrkājainajiem draugiem. Laukuma ekspluatācijas rezultāts rādīs, vai ir vērts būvēt šādus laukumus arī citos Rīgas rajonos.

           

            No pirmā acu uzmetiena liekas, ka laukums ir lielisks – ir vieta, kur paskraidīt, ir suņu rotaļlietas un žogs, ir pat soliņi un nojume cilvēkiem. Tomēr izdevumi šim laukumam sastāda vairāk par 35 tūkstošiem latu. Vai tas ir daudz vai maz? PCTVL frakcijas priekšsēdētāja Natālija Jolkina pievērsa deputātu uzmanību dažām tāmes rindiņām. Nojume, kuras platība sastāda kādus desmit metrus un kura ir atvērta no trim pusēm, izmaksāja vairāk par 5 800 latiem. Zālīte uz melnzemes, kura daudzās vietās tā arī neizauga, izmaksāja 6,5 tūkstošus. Vai tā kādreiz izaugs? Varbūt... Ja laukums izrādīsies nevienam nevajadzīgs, suņu būs maz un tie šo zāli nenobradās.     

 

            Tanī pašā dienā ārkārtas sēdē dome nolēma izmantot savas pirmās rokas tiesības un nopirkt zemes gabalu Komētas ielā, kas tiek pārdots tikai par 1 800 latiem. Cena ir aizdomīgi zema, jo zemes kadastrālā vērtība, kura parasti ir zemāka par tirgus vērtību, ir 2 887 lati. Uzzinādams, ka pilsētas varas pārstāvji vēlas izmantot domes tiesības, zemes īpašnieks pēkšņi zaudēja vēlmi izlaist šo zemi no rokām. Bet par viņa interesēm nobalsoja tikai “kreisā” frakcija – “Dzimtene” un LSP.

 

            Aleksandrs Kuzmins, Rīgas domes deputāts    

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124