Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


11.11.2005   PCTVL frakcijas preses konference

11. novembrī Rīgas Dome notika preses konference par tēmu "Parakstu vākšana pret „Rīgas Siltuma” pārdošanu ārvalsts kompānijai". Arī tika izplātīts paziņojums presei.

 

"27. oktobrī pēc PCTVL un Latvijas cilvēktiesību komitejas iniciatīvas sākās parakstu vākšana pret „Rīgas Siltuma” pārdošanu ārvalsts kompānijai.

Uz šo dienu ir savākts 11 656 parakstu.

15. novembrī Ministru kabinetam jāpieņem lēmums par „Rīgas siltuma” turpmāko likteni. Rīgas domes valdošais vairākums nesper enerģiskus soļus, lai saglabātu šo rīdziniekiem vitāli svarīgo uzņēmumu. Tādēļ šodien mēs nododam savāktos parakstus ministru kabinetā.

„Rīgas Siltuma” privatizācijas perspektīva uztrauc daudzus rīdziniekus. Tikai pirmajā dienā bija savākts vairāk par 1500 parakstiem. Cilvēki nāca parakstīties daudz agrāk par paziņoto laiku.

Parakstu vākšana rādīja, ka rīdzinieki ir gatavi aktīvi aizstāvēt savas tiesības. Bet ir arī ļoti skumjš secinājums – cilvēki neuzticas pašreizējai varai.

Pilsētas iedzīvotāji izteica savu viedokli, - tagad ir pienācis Ministru kabineta laiks parādīt, vai varas partijas ir gatavas ņemt vērā pilsētnieku viedokli un vai tās ir spējīgas aizstāvēt Rīgas iedzīvotāju intereses.

Tālu ne visi rīdzinieki varējuši izteikt savu viedokli jautājumā par „Rīgas Siltuma” privatizāciju, tāpēc parakstu vākšana turpinās.

Komentāri


Осталось символов:  4124124