Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


03.11.2005   Par grozījumiem likumā“Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”

Ārlietu ministrijaiBrīvības bulvārī 36

Rīga, LV-1395

 

Tieslietu ministrijaiBrīvības bulvārī 36

Rīga, LV-1536

 

Valsts cilvēktiesību birojamElizabetes ielā 65-12

Rīga, LV-1050

 

2005.gada 26.oktobrī                                 

                                                                        Rīgā

 

Par grozījumiem likumā“Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”

 

Cien.dāmas/God.kungi,

 

Informējam, ka 2005.gada 13.oktobrī Latvijas Republikas Saeima steidzamības kārtībā pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””, nosakot priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam līdz 2005.gada 20.oktobrim. 

 

Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka Latvijas Republikas Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas izstrādātais likumprojekts būtiski ierobežo personas tiesības rīkot sapulces, gājienus un piketus. Vēl jo vairāk, otrajam lasījumam iesniegti daži priekšlikumi, kuri paredz ieviest vēl stingrākus ierobežojumus pulcēšanās brīvības īstenošanai.

 

Ņemot vērā to, ka likumprojekta pieņemšanas gadījumā var rasties pretrunas ar Latvijas Republikas Satversmes 103.pantu, kā arī Latvijas starptautiskajām saistībām (pulcēšanās brīvību aizsargā Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 21.pants un Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 11.pants), lūdzam Jūs izvērtēt minēto likumprojektu, kā arī otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus, un paziņot savu viedokli Latvijas Republikas Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijai. Komisija plāno turpināt minētā likumprojekta izskatīšanu pirms otrā lasījuma 2005.gada 1.novembrī.

 

Pielikumā:

Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” otrajam lasījumam (uz 11 lp.)

 

Ar cieņu,

 

frakcijas priekšsēdētājs                                                                                       /J.Pliners/

Komentāri


Осталось символов:  4124124