Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


31.10.2005   Saeima pārvēršas par trako namu

         

Pirmdien, 31. oktobrī Saeimas Prezidijs apsprieda nākamās ceturtdienas plenārsēdes darba kārtību. Es ierados uz Prezidija sēdi ar mērķi pievērst Saeimas vadības uzmanību vienai loģiskai neatbilstībai minētā dokumenta projektā.

Plenārsēdes darba kārtībā astotais bija jautājums par grozījumu Likumā “Par sapulcēm, mītiņiem un gājieniem”, kas tika atzīts par steidzamu, pieņemšanu otrajā, galīgajā lasījumā. Bet divdesmit trešais darba kārtības jautājums bija PCTVL un LSP deputātu priekšlikums noņemt šim likumam steidzamības grifu un pagarināt grozījumu iesniegšanas termiņu.

Sakarā ar to es piezīmēju, ka apspriest jautājumu par likuma steidzamību pēc tam, kad tas jau tiks pieņemts, ir absolūti bezjēdzīgi, un piebildu, ka Saeima ir valsts augstākā likumdošanas institūcija, nevis šapito cirks. Nocitēju es arī Saeimas Kārtības Ruļļa 42. panta otro daļu, kurā ir teikts, ka darba kārtības jautājumu izvietošanas secība pilnība pieder Prezidija kompetencei.

Pēc tam es paziņoju, ka balsojums par izmaiņām jautājumu secībā būs par pārbaudi tam, vai pašiem Prezidija locekļiem ar formālo loģiku viss ir kartībā, vai nē. Jo jautājumu izvietojums darba kartībā kalpo par pierādījumu tam, ka Prezidija locekļu konsultantiem šādas loģikas trūkst.

Ingrīda Ūdres kundze, acīmredzami vēlēdamās paplašināt to personu loku, kuras nav spējīgas loģiski domāt, paziņoja, ka lēmums par TĀDU darba kārtību tika pieņemts Koalīcijas padomē, un deputātiem ir visas tiesības iesniegt priekšlikumus darba kārtībā pašā Saeimas plenārsēdē.

 

       Lūk, tā! Likumprojektu, kas pats par sevi ir ārprātīgs, jo paredz pilnībā likvidēt iespējas rīkot legālās protesta akcijas, Saeima cenšas pieņemt ar tik pat ārprātīgām metodēm. Tādēļ var droši konstatēt, ka Saeima pakāpeniski pārvēršas par trako namu.

       Vladimirs Buzajevs                                   PCTVL Saeimas deputāts

Komentāri


Осталось символов:  4124124