Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


27.10.2005   Saeima par “Gaismas Pils -2” projektu

  

       Saeimas vairākums atbalstīja likumprojektu par Latvijas Televīzijas ēkas būvniecību un finansēšanu.

 

   Par finansējuma piešķiršanu kārtējai “Gaismas Pils” celtniecībai nobalsoja 71 deputāts, pret – 10, atturējās –2.

   Zīmīgi, ka kārtējā monstra būvniecību par nodokļu maksātāju rēķinu atbalstīja Tautas Saskaņas frakcijas (kas drīzumā kļūs par Politiskās Apvienības “Saskaņas Centrs” frakciju) deputāti. Latvijas Radio, kas translēja plenārsēdi, par to neziņoja. No vienas puses tas notika klusi, bet no otras - skaļu lozungu par tautas sociālo interešu aizstāvību aizsegā. Nodokļu maksātāju nauda, kas tiks piešķirta celtniecībai nebūt nav putekļi. Tā nesmērē drēbes un , kā zināms, nesmird. Arī korumpēto ierēdņu kabatās tā nonāk klusi ... Un patīkami čaukst, pat ja šī čabēšana pagaidām vēl ir tikai perspektīvā. 

 

     PCTVL frakcija balsoja pret kārtējā monstra būvniecību, kas prasītu finansējumu daudzu miljonu latu apmērā.

 

                    Deputāta Vladimira Buzajeva uzstāšanās.   

 

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi!

 

             Cilvēktiesību komisija neatbalstīja “Latvijas Televīzijas ēkas būvniecības un finansēšanas kārtības likumu”. Iegansts tam bija visai banāls – šiem plāniem, kas paredz ilggadīgu un grandiozu būvniecību, nav pat pievienota tāme.

   

Cienījamie kolēģi!

Spriežot pēc tā, cik enerģiski komisijas sēdē šo likumprojektu aizstāvēja Tautas Partijas pārstāvji, var secināt, ka Jūsu priekšā ir kārtējā Gaismas Pils, bet šoreiz uz trim kājām. Bēdīgi slaveno Triju Brāļu vietā – trīs dzelzsbetona balsti.

   

Cienījamās dāmas un kungi!

Kamēr cīņa ar korupciju mūsu valstī paliks tādā līmenī, ka tā noved vienīgi pie nevienam nevajadzīgo papīra kalnu rašanās, kamēr bargais KNABs meklē korumpantus pārsvarā Naturalizācijas Pārvaldē, kamēr nepilsoņus piespiež maksāt valsts nodevu par tiesībām nodziedāt Latvijas himnu, mēs nedrīkstam kaut ko būvēt par valsts finansiāliem līdzekļiem. Tas viss kārtējo reizi tiks izzagts! 

Lai arī ko mēs būvētu – vai nu Gaismas Pili, vai nu Televīzijas torni – vienalga veidojas sile, kur barojas cūkas.

     

Tādēļ atgriezīsim likumprojektu atpakaļ Ministru kabinetā, un lai tad šis kabinets kaut vai sastāda un nodemonstrē tāmi, neaizmirstot norādīt attiecīgajā ailē ciparu 10 procenti, kuri nonāks korumpantu kabatās. 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124