Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


26.10.2005   Frakcijas PCTVL deputāti neatbalstīja TSP priekšlikumu likumam par presi un masu informācijas līdzekļiem

           Deputāta V.Buzajeva runa

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi!

 

       TSP frakcijas deputāta Andreja Klementjeva priekšlikums ir loģisks, jo izriet no tiem grozījumiem likumā, kas tika pieņemti otrajā lasījumā. Proti, „masu informācijas līdzekļa redaktoram ir pienākums izskatīt iesniegumu septiņu dienu laikā no tā saņemšanas dienas”. Nu izskatīja viņš to, bet kas tad tālāk?

     Deputāts paskaidro: „jāsniedz atbilde iesniedzējam to pašu septiņu dienu laikā un jānorāda pieņemtā lēmuma pamatojums”.

    Bet kā Jums, kungi, visiem ir zināms – dialektika ir formālās loģikas ienaidniece. Jo pieņemdama Klementjeva priekšlikumu, Saeima uzliks privātpersonām  - avīžu redaktoriem – valsts ierēdņu pienākumus. Turklāt, pat vēl striktākā formā. Jo valsts ierēdņiem atbildes sniegšanai likums nosaka divreiz lielāku termiņu – divas nedēļas, bet sarežģītajos gadījumos – pat veselu mēnesi.  

   

     Cienījamie kolēģi!

   

    Šis Klementjeva kunga priekšlikums izsauca visu masu saziņas līdzekļu un to asociāciju pārstāvju ārkārtīgi negatīvu attieksmi. Tomēr, ja Saeima to atbalstīs, vai arī atbalstīs sekojošo, faktiski analoģisko atbildīgās komisijas priekšlikumu, nekas briesmīgs nenotiks. Vienkārši katrā redakcijā parādīsies vēl viena štata vienība, kura atbildēs uz darbaļaužu šizoidiskajām vēstulēm.

    Masu saziņas līdzekļu pārstāvji baidās, ka tas ir tikai pirmais posms iespējamo preses brīvības ierobežojumu ķēdē. Cik lielā mērā Saeima arī turpmāk ir gatava „piegriezt skrūves”, demonstrēs šodienas balsojums. PCTVL frakcija uzstājas par preses brīvību! Un neatbalstīs piekto un sesto priekšlikumus Likumā par presi. 

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124