Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


21.10.2005   Frakcijas PCTVL paziņojums par 2006. gada budžetu

Pieņemot 2006. gada budžetu 1,5 miljoni latu tika paredzēti, kā Saeimas sadalāmais finansējums, respektīvi, katram no 71 pozīcijas deputātiem tika dota iespēja sadalīt 21 000 Ls nodokļu maksātāju naudas. Daļa no šiem līdzekļiem tika piešķirti dažādām sabiedriskajām organizācijām, piemēram, Pensionāru federācijai, Nacionālo partizāņu biedrībai, dažādām deju skolām u.c.

8. Saeimas sākumā tikko ievēlētie Jaunā laika deputāti asi kritizēja šādu apšaubāmu budžeta līdzekļu sadales praksi, taču šogad paši aktīvi piedalās šajā sadalē.

Pēc gada notiks nākamās Saeimas vēlēšanas un ja vēlēšanu priekšvakarā kāda partija nolems ziedot līdzekļus kādai sabiedriskajai organizācijai, tad šo ziedojumu tai nāksies noformēt atbilstoši visām Politisko partiju finansēšanas likuma prasībām, tajā skaitā norādot naudas avotu un mērķus kādiem šie līdzekļi ir paredzēti. Savukārt budžeta izskatīšanas laikā veiktā naudas sadale izskatās kā mēģinājums apiet Politisko partiju finansēšanas likumu pie kam galvenais finansu līdzekļu avots šajā gadījumā ir valsts budžets. Tas nozīmē, ka nodokļu maksātāji pret savu gribu, apmaksā dažu politisko partiju priekšvēlēšanu kampaņas. Vēl var saprast ja šie līdzekļi tiktu sadalīti kā papildus finansējums valsts budžeta iestādēm, skolām, pašvaldībām, taču kritērijs šajā sadalē ir nevis tas labums ko sabiedriskā organizācija, nes visai sabiedrībai kopumā, bet gan subjektīva politiķu ieinteresētība, tajā skaitā arī nākamo vēlēšanu kontekstā.

Frakcija PCTVL uzskata, ka šāda nodokļu maksātāju naudas sadales prakse ir nepieļaujama un uzskatāma par politisko korupciju. Laikā, kad notiek mēģinājumi sakārtot partiju finansēšanu, padarot to caurspīdīgāku šāda prakse kaitē šim procesam, ļauj apiet tikko nodibinātos aizliegumus un ir pretrunā demokrātijas pamatprincipiem. Ir pilnīgi nepieļaujama situācija, kurā nodokļu maksātājs godīgi maksājot valstij nodokļus pats to nezinot finansē, kaut kādas politiskās partijas.

Lūdzam novērtēt un nepieciešamības gadījumā organizēt sabiedrisko diskusiju par šo problēmu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124