Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


14.10.2005   Krievu skolu aizsardzības štāba paziņojums

  

    1991. gada 15. oktobrī Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma lēmumu, kas atņēma pilsonību un līdz ar to pilsoņu tiesības valsts iedzīvotāju lielākajai daļai. Demokrātiskā ceļā ievēlētais parlaments ar vienkāršu balsošanu atņēma balsstiesības pats saviem vēlētājiem.

 

   Kopš šī brīža, tātad 14 gadu laikā Latvijā ne reizi netika rīkotas nedz parlamentārā, nedz pašvaldību līmeņa vispārējās vēlēšanas. Valstī izveidojās ilgtermiņa demokrātijas deficīts, kura pastāvēšanu atzīmēja un turpina atzīmēt dažādas Eiropas institūcijas, kuru uzraudzībā atrodas cilvēktiesību joma.

 

   Visus šos gadus valsts parlamentu ievēlēja iedzīvotāju absolūtais mazākums. Gan šādai Saeimai, kuru ievelēja mazākums, gan tās ieceltajai valdībai nepiemīt leģitīms spēks.

 

   Līdz pat šim laikam pilsoņu tiesības ir liegtas gandrīz piektajai daļai valsts pastāvīgo iedzīvotāju. Eksistē daži desmiti atšķirību pilsoņu un nepilsoņu tiesībās, bet tanī pat laikā lielākā daļa no tā saucamajiem nepilsoņiem šeit ir dzimuši, izauguši vai arī nodzīvojuši Latvijā savas dzīves nozīmīgāko daļu.

 

   Tas apstāklis, ka Latvijā nav vispārējo balsstiesību un valdošā elite atsakās rīkot patiesi demokrātiskas vēlēšanas, ļauj piespiedu kārtā ieviest daudznacionālā valstī etnokrātisko režīmu. Šāds režīms neatbilst Latvijas tautas patiesajām interesēm.

 

   Par šī režīma ievērojamu “sasniegumu” kļuva pakāpeniska izglītības sistēmas krievu valodā likvidēšana. Valsts atrodas etnopolitiskā konflikta stāvoklī, kuru mierīgā ceļā var atrisināt vienīgi atjaunojot vispārējās balsstiesības un rīkojot vēlēšanas, kurās piedalīsies visa tauta.

 

    Pa to laiku, valsts varas pārstāvji ir ieinteresēti saglabāt nepilsoņu institūtu un nebūt nevēlas sekmēt tā ātrāku likvidēšanu. Gluži pretēji, valdība dara visu iespējamo, lai vēl vairāk sarežģīt naturalizācijas procesu. Pilsonības likumā ir ieviests punkts par lojalitāti, kas varētu traucēt naturalizēties politiski aktīviem cilvēkiem. Arvien skaļāk atskan prasības apturēt naturalizāciju, kura it kā apdraud Latvijas valsts “latviskumam”.       

 

                 Krievu skolu aizsardzības štāba vārdā mēs pieprasām:

 

             Piešķirt pilsonību nepilsoņiem, kuri ir dzimuši Latvijas teritorijā;

               

             Piešķirt pilsonību nepilsoņiem, kas sasnieguši 60 gadu vecumu;

 

             Maksimāli atvieglot naturalizācijas procedūru nepilsoņiem;

 

             Satversmē deklarētajai tautas varai jākļūst par realitāti.

 

                                      Balsstiesības visiem !  

                                  

                                 Par vispārējām vēlēšanām !   

Komentāri


Осталось символов:  4124124