Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


13.10.2005   PCTVL frakcijas Rīgas Domē paziņojums: Par privātā siltumapgādes monopola rašanās nepieļaujamību

 

11. oktobrī Rīgas Dome piedāvāja valdībai nodot valstij piederošo Rīgas Siltuma akciju daļu Rīgas pašvaldības īpašumā. Nav pieļaujams, lai Rīgas Siltuma akciju kontrolpakete nonāktu ārvalsts kompānijas rokās, kas novedīs pie privāta ārvalsts monopola izveides pilsētas siltumapgādē.

Mēs uzskatām par loģisku, ka Rīgas Siltuma akcijas, kuras valsts ieguva par brīvu un kas tagad tai pieder, tiktu tāpat par brīvu nodotas Rīgas Domei. Tomēr valdība tam kategoriski nepiekrīt. Tādēļ PCTVL frakcija uzskata par nepieciešamu steidzamu pārrunu vešanu ar valdību, lai saskaņotu valstij piederošo Rīgas Siltuma akciju izpirkšanas noteikumus.

Rīgas Siltuma akciju kontrolpaketes nodošana ārvalsts firmai novedīs pie tām pašām sekām, kā tālruņu tīkla nodošana Lattelekomam. Tātad – pie siltuma tarifu paaugstināšanas. Tā būs jauna smaga nasta pilsētas iedzīvotājiem, no kuriem daudzi jau tāpat ir nabadzības slieksnī. Daudzi Latvijas iedzīvotāji jau paši izjuta virknes likumu sasteigtās pieņemšanas sekas. It sevišķi – denacionalizēto namu īrnieki, kas palika pilnīgi beztiesīgā stāvoklī.

15. novembrī valdībai jāpieņem lēmums par Rīgas Siltuma privatizāciju.

Valdības lēmumi, kas skar rīdzinieku vitāli svarīgās intereses, jāsaskaņo pirmkārt ar tiem, uz ko tie tieši attiecas – ar pašiem rīdziniekiem.

PCTVL frakcija Rīgas Domē nolēma uzsākt rīdzinieku parakstu vākšanu pret Rīgas Siltuma nodošanu ārvalsts kompānijai.

 

Rīgā, 2005. gada 13. oktobrī

Komentāri


Осталось символов:  4124124