Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


13.10.2005   Saeimas vairākums noraida PCTVL likumprojektu “Grozījums Valsts un pašvaldības īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā”

 

                                           Godātie kolēģi!

    Tātad frakcija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” piedāvā izdarīt grozījumus likumā “Grozījums Valsts un pašvaldības īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā”.

     Mūsu priekšlikumu būtība. Lēmumu par privatizāciju, valsts objektu privatizāciju Ministru kabinets pieņem Ministru kabineta sēdē ar ¾ klātesošo Ministru kabineta locekļu balsu vairākumu, bet pašvaldības domes sēdēs ar 2/3 klātesošo deputātu balsu vairākumu.

    Godātie kolēģi! Mēs visi redzējām, kā tas bija izdarīts attiecībā uz “Rīgas Siltuma” valsts daļu, kad lēmums bija pieņemts slēgtajā sēdē ar vienkāršu deputātu vairākumu.

    Atklāti runājot, šim likumam jau sen bija jāizmaina nosaukums un šim nosaukumam ir jāskan sekojoši: par lielo priekšvēlēšanu izpārdošanu. Un Ministru kabinetā var izkārt transparentu angļu valodā “sale” – izpārdošana, lai ārzemju pircēji redzētu, kur viņi var ļoti ātri un lēti nopirkt Latvijas valsts īpašumus.

     Godātie kolēģi! It īpaši “Jaunā laika” kolēģi! Tātad likuma 6.pantā ir šāda norma, ka ministrijas vai citas institūcijas iebildumi pret konkrēto valsts īpašuma nodošanu privatizācijā nevar būt par pamatu tam, lai šā valsts īpašuma privatizācijas ierosinājumu Ministru kabinets neizskatītu pēc būtības.

     Šī norma bija veltīta tieši Jums, godātie kolēģi! Tieši šim gadījumam, jo jūsu ekonomikas ministrs Kariņa kungs, kad viņš iebilda pret “Rīgas Siltuma” privatizāciju, tātad valsts daļu pārdošanu, šī norma izslēdza iespēju, jūsu partijas iespēju, ietekmēt šo procesu.

      Es biju ļoti izbrīnīts, kāpēc Jūs nobalsojāt par šo likumu un šādā redakcijā. Un es it īpaši biju izbrīnīts, kad es redzēju, ka Kariņa kungs deva interviju un teica, ka šis likums ir ļoti progresīvs un ļoti normāls.

     Bet, kolēģi! Šāda norma izslēdz jebkuru iespēju no jūsu puses ietekmēt šo procesu. Un tieši tāpēc es tomēr runāju par to procedūru, vismaz, ja ir tomēr pieņemts lēmums par kāda valsts objekta privatizāciju, būtu loģiski, ja par to nobalsotu tie ministri, kuru partijas pārstāv vismaz pusi no vēlētājiem. Bet tagad “Rīgas Siltuma” gadījumā tas nenotika. Un tieši tāpēc radās mūsu priekšlikums un tieši tāpēc mēs piedāvājam šādu kvotu, ka tomēr ar ¾ klātesošo Ministru kabineta locekļu vairākumu var nodot valstij svarīgus objektus.

    Un pēdējais. Šodien, kolēģi, mēs pieņemsim deputātu Ētikas kodeksu. Un šā kodeksa 6.punktā ir ierakstīts: “Deputāts ir morāli atbildīgs sabiedrībai par savu darbību. Deputāts nevar izmantot valdības pārstāvju, partiju vai citu personu spiedienu par attaisnojumu balsojumam pret savu sirdsapziņu.”

    Godātie kolēģi, it īpaši no “Jaunā laika”, Jūs taču saprotat, ka man ir taisnība! Un tagad, ja Jūs balsosiet “pret”, Jūs tātad balsosiet pret savu sirdsapziņu.

 

        Balsošanas rezultāti! Par – 20, pret – 58, atturas – 2. Likumprojekts komisijai nav nodots.

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124