Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


12.10.2005   Izveidosim patiesi sociālu budžetu

 

Masu mеdiju ievērībai 

 

 

Frakcijas PCTVL paziņojums

 

Frakcija PCTVL 11. oktobrī iesniedza savus grozījumus 2006. gada budžetam.

Pirmām kārtām deputāti parūpējās par ienākuma avotiem. Tiek piedāvāts likvidēt ikgadējo NATO iemaksu palielinājumu (0,4 miljoni latu), atteikt Aizsardzības ministrijai nevajadzīgus celtniecības un remontdarbus (4 miljoni), neveikt mīnkuģu iepirkšanu un patruļkuģu būvi (7,2 miljoni latu), kā arī neveikt nacionālās bibliotēkas projektēšanas darbus (0,33 miljoni latu). Vēl 20 miljoni paliek rezervē uz valdības ar nolūku samazinātās PVN prognozes rēķina.

            Tas ļauj vēl par 10 miljoniem palielināt piemaksas pedagogiem (saskaņā ar viņu arodbiedrības prasībām), par 4 miljoniem latu – asignējumu zinātnei (lai turpinātu darbu zinātniski pētniecisko programmu izstrādē) un piešķirt 0,07 miljonus latu nacionālajām sporta federācijām nepamatota finansējuma samazinājuma kompensācijai. Taču ne tikai.

            Ņemot vērā denacionalizēto namu īrnieku organizāciju viedokli, plānoto asignējumu dzīvokļu problēmas risinājumam tiek piedāvāts palielināt četras reizes - līdz 20 miljoniem latu. Tāpat tiek piedāvāts piešķirt 0,5 miljonus latu Valsts cilvēktiesību biroja pārveidei par daudz plašākām tiesības un funkcijām apveltīto Tiesībsarga biroju. Līdzekļus latviešu valodas apmācībai pieaugušajiem tiek piedāvāts divkāršot, palielinot līdz 0,6 miljoniem latu.

            Frakcija PCTVL likumprojektā ir iedzīvinājusi arodbiedrību prasības par ar nodokli nepaliekamā minimuma palielināšanu (līdz 50 latiem valdības plānoto 32 latu vietā) un nodokļu atvieglojumiem par apgādībā esošu personu (līdz 30 latiem valdības piedāvāto 22 latu vietā). Šī likumprojekta rezultātā radušos zaudējumus pašvaldībām tiek plānots segt pateicoties tām pārskaitāmā ienākuma nodokļa daļas palielināšanai, savukārt valsts zaudējumi tiek segti uz nenozīmīga budžeta deficīta pieauguma rēķina.

Minimālo pensiju tiek piedāvāts no nākamā gada 1. janvāra paaugstināt līdz 100 latu līmenim.

            Frakcija PCTVL ir iesniegusi grozījumus arī Valsts pensiju likumā, piedāvājot ieskaitīt Latvijas nepilsoņiem un citiem valsts pastāvīgajiem iedzīvotājiem, līdzīgi kā Latvijas pilsoņiem, darba stāžu, kas uzkrāts ārpus Latvijas robežām.

            Nacisma sagrāves 60-tajā gadadienā tiek piedāvāts piešķirt pa tūkstotim latu uz katra no 345 Latvijas teritorijā esošo padomju karavīru brāļu kapu sakopšanu. Naudu tiek piedāvāts paņemt no tiem pusotra miljona latiem, kas tiek sadalīti pēc deputātu iesniegumiem. Tas ir pat mazāk nekā pēc taisnības pienākas tai ¼ daļai deputātu, kas tika ievēlēti pēc vienotā PCTVL saraksta. Nelielas dotācijas tiek piedāvāts piešķirt Liepājas, Maltas un Aizkraukles skolām, kā arī Jelgavas krievu kultūras biedrībai.

 

Papildu informācija pa telefonu: 7087435

Komentāri


Осталось символов:  4124124