Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


07.04.2005   Rīgas dome piekrita piemiņas pasākuma rīkošanai

  

   Rīgas dome deva atļauju 10. aprīļa gājiena un mītiņa rīkošanai. Šis pasākums ir veltīts koncentrācijas nometnes Būhenvalde ieslodzīto 1945. gada 11. aprīļa sacelšanas piemiņai.

   Rīkošanas laiks – no plkst. 13.00 līdz 15.00. Gājiena dalībnieku pulcēšanās vieta – Vecrīgā pie Okupācijas muzeja (Strēlnieku laukums).

    No Strēlnieku laukuma piemiņas pasākuma dalībnieki pa Akmens tiltu dosies uz Daugavas kreiso krastu, un tālāk uz Uzvaras bulvāri – pie pieminekļa padomju karavīriem atbrīvotājiem. No 14.35 līdz 15.00 šeit notiks ziedu nolikšana.

    Kā teica viens no gājiena organizētājiem, laikraksta “ČAS” pazīstamais žurnālists Sergejs Malahovskis, šodien cilvēkiem būtu jāatgādina par vienu no visdrūmākajiem periodiem pasaules vēsturē. Šāds atgādinājums ir aktuāls apstākļos, kad  Latvijas varas pārstāvji cenšas apgāzt miljoniem cilvēkiem svēto patiesību par Padomju armijas atbrīvošanas misiju, kad valsts pirmās personas piekrīt versijai, ka Salaspilī bērnus baroja ar putriņu.

    “Gājiena dienā būtu jāatgādina un jāturpina atgādināt arī turpmāk: Nirnbergas tribunālā notiesātie nacisti ir kara noziedznieki, un godināt viņu pakalpiņus sešdesmit gadus pēc Otrā Pasaules kara beigām – tas ir ciniski un zaimojoši! ” konstatēja S. Malahovskis.   

     Žurnālists paziņoja, ka sākumā pieteikumā, kas iesniegts Rīgas domē,  bija plānots virzīties gājienā gar Brīvības pieminekli, tomēr “garām Mildas statujai iet neļāva – nedrīkst zaimot svētvietu, rīkojot tās tuvumā antifašistu gājienu .”

    

     Pieteikuma piemiņas gājiena un mītiņa rīkošanai iesniedzējs ir Krievu skolu aizsardzības štāba aktīvists Jurijs Kotovs (Rīgas domes deputāta Genādija Kotova uzvārda brālis), viņa palīgi ir žurnālists Sergejs Malahovskis un Otrā Pasaules kara veterāns PCTVL biedrs Nikolajs Pašuta.            

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124