Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


06.04.2005   Satversmes tiesas pirmā diena

                           5. aprīlī  notika Satversmes tiesas pirmā sēde, kurā tika izskatīts 20 Saeimas opozīcijas deputātu pieteikums, kas vērsts pret Izglītības reformu mazākumtautību skolās.     Šodienas sēdei bija tīri procesuāls raksturs: no deputātu prasītāju puses un no atbildētāja (Saeima) puses tika iesniegti papildu dokumenti. Tie ir Izglītības reformai veltīto socioloģisko pētījumu dati un zinātniskās publikācijas. Speciāli tiesas procesam izcili speciālisti pedagoģijas jomā veica psiholoģiski pedagoģisko pētījumu, lai noskaidrotu, kā reforma ietekmē skolēnus.

      Tiesa ņēma vērā prasītāju “divdesmitnieka” pārstāvja Borisa Cileviča vēlmi un pieņēma lēmumu pieaicināt dalībai tiesas prāvā dažas personas, tai skaitā arī bijušo izglītības ministru J. Radzeviču, bijušo ministra padomnieku S. Ancupovu, IZM konsultatīvās padomes mazākumtautību jautājumos locekli I. Pimenovu, pedagogu un Jelgavas domes PCTVL deputātu V. Buhvalovu, Krievu skolu aizsardzības štāba aktīvistu, triju bērnu tēvu D. Katemirovu.

      Lai dotu tiesnešiem un procesa dalībniekiem iespēju iepazīties ar papildu materiāliem, nodrošinātu visu pieaicināto klātbūtni, bija izlemts turpināt tiesas sēdi 12. aprīlī plkst. 10 no rīta.

     Saeimas kreiso frakciju prasītājus pārstāv deputāts Boriss Cilevičs, viņam palīdz PCTVL frakcijas konsultants jurists Aleksejs Dimitrovs.

     Saeima tiek pārstāvēta Juridiskā biroja vadītāja Gunāra Kusiņa personā.    

Komentāri


Осталось символов:  4124124