Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


01.04.2005   Labējās partijas iecerējušas nekontrolēti pārvaldīt Rīgu

2005. gada 31.martā notika bezprecedenta Rīgas domes sēde. 31 deputāts patvaļīgi liedza iespēju ne mazāk kā 21 tādam pašam deputātam brīvi izdarīt izvēli par labu darbam vienā vai otrā komitejā, Tas nozīmē, ka deputātiem ir liegta iespējā pielietot savas zināšanas un spējās lai vislabāk pārstāvēt vēlētāju intereses.

 

Šodien Rīgas domes sēdē tika pārkāpts proporcionalitātes princips, ko nosaka Pašvaldību likuma 54. pants. Labējo partiju uzspiestais lēmums ir pretrunā ar Latvijas likumdošanu, kas nosaka deputāta statusu un tiesības, kā arī Eiropas Pašvaldību hartas principiem.

 

Rīgas domē ievēlēto labējo partiju vēlme par katru cenu uzspiest savu iegribu, ignorējot opozīcijas pārstāvju priekšlikumus, tika īstenota. Šoreiz vienotā dziesmā apvienojās labējās partijas ar radikāļiem no "Dzimtenes".

 

Jebkuru tautas vēlētu institūciju veido vairākums un mazākums. Mazākumā esošiem politiķiem ir mazākas iespējas ietekmēt pieņemtos lēmumus, bet ar balsstiesībām piedalīdamies komiteju sēdē viņi pārstāv savus vēlētājus. Tas ir demokrātijas stūrakmens un garantija tam, ka pilsētas vara pārstāvēs visu iedzīvotāju interese.

 

Rīgas domes labējo nepārliecinošā vairākuma uzspiestais lēmums tiks pārsūdzēts tiesiskā ceļā. Latvijas galvaspilsētas valdošo partiju rīcība apkauno Latviju kā Eiropas savienības valsti. Deputātiem ir liegta iespēja aizstāvēt lielas daļas rīdzinieku intereses,

 

 

„Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Rīgas domes frakcija

 

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas Rīgas domes frakcija

 

Partijas „Jaunais centrs” Rīgas domes frakcija

 

 

2005. gada 31. marts.

Komentāri


Осталось символов:  4124124